Ամերիաբանկը մասնաճյուղ է բացել Երեւանի կենտրոնում
Ամերիաբանկն այսօր նոր մասնաճյուղ է բացել է Սայաթ-Նովա 8 հասցեով՝ Սայաթ-Նովա եւ Աբովյան փողոցների խաչմերուկում:
Ինչպես մասնաճյուղի բացման արարողության ժամանակ ասել է բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը, «Սայաթ-Նովա» մասնաճյուղը մատուցելու է բանկի կողմից առաջարկվող բոլոր ծառայությունները, այդ թվում՝ բարձրակարգ ծառայություններ «պրեմիում» հաճախորդներին:
«Բացի այդ, նոր մասնաճյուղն իր հաճախորդներին առաջարկում է մի շարք ծառայություններ արտոնյալ պայմաններով», - ասել է Արտակ Հանեսյանը:
Մասնավորապես, մինչեւ 2013թ. ապրիլի 12-ը`
- Մասնաճյուղում ֆիզանձանց հաշիվները եւ  «Online Ameriabank» համակարգին միացումը կկատարվի անվճար;
- Նոր իրավաբանական անձանց հաշիվ բացելու դեպքում կազմակերպության 3 ղեկավարներին կտրամադրվեն վարկային քարտեր ՝ մեկ տարի անվճար սպասարկմամբ;
- 1 տարով անհատական պահատուփերի նոր պայմանագիր կնքելու դեպքում ֆիզիկական եւ իրավաբանական անձանց անհատական պահատուփեր կտրամադրվեն 50% զեղչով:

Америабанк открыл филиал в центре Еревана
Америабанк открыл сегодня новый филиал по адресу Саят-Нова 8, на перекрестке улиц Саят-Нова и Абовяна.
Как в ходе церемонии открытия филиала заявил генеральный исполнительный директор банка Артак Анесян, филиал «Саят-Нова» будет предоставлять весь спектр услуг, предлагаемых банком, в том числе высококачественные услуги «премиум» клиентам.
«Кроме того, новый филиал предлагает своим клиентам ряд услуг по льготным условиям», - сказал Артак Анесян.
В частности, до 12 апреля 2013 года:
- открытие счетов физических лиц и подключение к системе «Online Ameriabank» в филиале будет производиться бесплатно;
- в случае открытия счета для новых юридических лиц трем руководителям организации будут предоставлены кредитные карты с годовым бесплатным обслуживанием;
- в случае заключения новых соглашений о предоставлении личных банковских ячеек на 1 год, последние будут предоставлены физическим и юридическим лицам с 50%-ной скидкой.