Առէկսիմբանկը մտադիր է լրիվ ավտոմատացնել մանրածախ վարկավորումը
2013թ. Առէկսիմբանկ–Գազպրոմբանկի խումբը մտադիր է ավելացնել իր վարկային պորտֆելը 13.4 մլրդ դրամով՝ մինչև 105.2 մլրդ դրամ (14.5%): Ընդ որում, պորտֆելի աճը 2012-ին կազմել է 22.9%:
Կորպորատիվ հաճախորդների վարկավորմանը կհատկացվի 85.1 մլրդ դրամ (8.7 մլրդ դրամ աճ), իսկ մանրածախ վարկավորմանը` 20.1 մլրդ դրամ (4.7 մլրդ դրամ աճ), հայտնել են բանկում:
Մանրածախ վարկավորման հատվածում հիմնական տեղը նույնպես կզբաղեցնելու են սպառողական (11.3 մլրդ դրամ), հիփոթեքային (2.9 մլրդ դրամ), ինչպես նաև քարտային և աշխատավարձային (5.5 մլրդ դրամ) վարկերը: Բանկն այս տարի մտադիր է նաեւ անցնել մանրածախ վարկավորման լրիվ ավտոմատացված համակարգի, որը կօգնի օպտիմիզացնել ֆիզիկական անձանց վարկավորման գործընթացը:
01.01.2013թ. դրությամբ ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց տրամադրված վարկերը կազմել են 91.8 մլրդ դրամ` 2012թ, համեմատ ավելանալով 22.9%-ով: Ընդ որում` կորպորատիվ հաճախորդների վարկային պորտֆելը նախորդ տարվա համեմատ ավելացել է 23.3%-ով` մինչև 76.4 մլրդ դրամ, իսկ ֆիզիկական անձանց վարկային պորտֆելը ավելացել է 21.1%-ով` մինչև 15.4 մլրդ դրամ:

Арэксимбанк планирует полностью автоматизировать розничное кредитование
В 2013г. Арэксимбанк – группа Газпромбанка планирует увеличение кредитного портфеля на 13.4 млрд драмов до 105.2 млрд. (14.5%). При этом рост портфеля с 2012г. составил 22.9%.
Из них на кредитование корпоративных клиентов будет выделено 85.1 млрд. драмов (увеличение на 8.7 млрд. драмов), а на розничное кредитование предполагается выделить 20.1 млрд. драмов (увеличение на 4.7 млрд. драмов), сообщили в банке.
В розничном кредитовании по-прежнему основное  место будут занимать потребительские кредиты (11.3 млрд. драмов), ипотека (2.9 млрд. драмов), а также  карточные и зарплатные проекты (5.5 млрд.драмов). Кроме этого в этом году банк планирует переход на полную автоматизацию розничного кредитования, что значительно оптимизирует  процесс выдачи кредитов физическим лицам.
По состоянию на 01.01.2013г.  кредиты, предоставленные юридическим и физическим лицам, составили 91.8 млрд. драмов, увеличившись за 2012 год на 22.9%. При этом, кредитный портфель корпоративных клиентов увеличился за 2012 год на 23.3% до 76.4 млрд. драмов, кредитный портфель физических лиц – на 21.1% до 15.4 млрд. драмов.