Հայաստանում ավտոբուսներ կարտադրվեն
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության այսօրվա որոշմամբ, Միկոյան 18 հասցեում գտնվող գույքը 35 տարի ժամկետով վարձակալությամբ հանձնվել է MED A.KGmbH ընկերությանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ներկայացնելով այս հարցը, ՀՀ պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանն ասել է, որ այդ տարածքում ընկերությունը նախատեսում է հիմնել ավտոբուսների արտադրություն:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հիշեցրել է, որ կառավարությունը հավանության է արժանացրել MED A.KGmbH ընկերության ծրագիրը: Նա հավելել է, որ ավտոբուսների արտադրության գործընթացը պետք է արագորեն կազմակերպել 2013 թվականի ընթացքում:

В Армении будут собирать автобусы
Ереван/Медиамакс/. Согласно сегодняшнему решению правительства Армении, недвижимость, находящаяся по адресу г. Ереван, ул. Микояна 18, на 35 лет сдана компании MED A.KGmbH.
Как сообщает Медиамакс, представляя данный вопрос, начальник Управления по управлению государственным имуществом Армении Арман Саакян заявил, что компания намерена основать на этой территории сборку автобусов.
Премьер-министр Тигран Саргсян напомнил, что правительство утвердило программу компании MED A.KGmbH и добавил, что процесс сборки автобусов надо организовать в сжатые сроки в течение 2013 года.