Առէկսիմբանկը փոխանցումներ կիրականացնի Avers եւ Coinstar Money Transfer համակարգերով
Երեւան/Մեդիամաքս/. Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը ՀՀ ԿԲ կողմից ստացել է Avers (Ուկրաինա) եւ Coinstar Money Transfer (Անգլիա) համակարգերով միջազգային դրամական փոխանցումներ իրականացնելու թույլտվություն:
Փոխանցումներն իրականացվում են ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով եւ եվրո արժույթներով ինչպես ԱՊՀ, այնպես էլ աշխարհի տարբեր երկրներ:
Բանկն արդեն իսկ իրականացնում է դրամական փոխանցումներ Moneygram, Anelik, Contact, Быстрая Почта, Unistream եւ Blizko համակարգերով, ինչպես նաեւ առանց հաշվի բացման «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» անվանական փոխանցումներ` Ռուսաստանից դեպի Հայաստան:
«2012թ. ընթացքում գրանցվել է ֆիզիկական անձ հանդիսացող հաճախորդների տարբեր վճարային համակարգերով իրականացվող փոխանցումների ծավալի զգալի աճ: Աճը 2011թ. համեմատ կազմել է մոտ 42%», - հայտնել են բանկում:

Арэксимбанк будет осуществлять переводы по системам Аверс и Coinstar Money Transfer
Ереван/Медиамакс/. Арэксимбанк-Группа Газпромбанка получил разрешение Центробанка Армении на осуществление международных денежных переводов по системам Аверс (Украина) и Coinstar Money Transfer (Великобритания).
Переводы осуществляются в страны ближнего и дальнего зарубежья в рублях РФ, долларах США и Евро, сообщили в банке.
Банк уже осуществляет международные денежные переводы посредством систем Moneygram, Anelik, Contact, Быстрая Почта, Unistream и Blizko, а также  именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению.
«В 2012 году в банке зафиксирован значительный рост объемов переводов физических лиц через различные платежные системы. По сравнению с 2011 годом, их рост составил почти 42%, с $11,7 млн в 2011 до $16,6 млн в 2012 году», - отметили в банке.