Առէկսիմբանկը մտադիր է $4,6 մլն-ի շահույթ ստանալ մինչեւ 2013թ. ավարտը
2013թ. ավարտին Առեկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը նախատեսում է մինչեւ հարկումը ունենալ շահույթ մինչեւ $4,6 մլն:
Մինչեւ հաջորդ տարեվերջ բանկը մտադիր է մեծացնել ներգրաված միջոցների ծավալը մինչեւ 114,3 մլրդ դրամ, հայտնել են բանկում:
Մինչեւ տարեվերջ նախատեսվում է ավելացնել բանկի ընդհանուր ակտիվները մինչեւ 137,9 մլրդ դրամ, իսկ վարկային պորտֆելը՝ մինչեւ 105,2 մլրդ:
«Եկամտաբեր ակտիվների ավելացումը թույլ կտա բանկին հասցնել 2013թ. տարեվերջին շահույթը մինչեւ հարկումը մինչեւ $4,6 մլն, ինչը ենթադրում է ակտիվների եւ կապիտալի միջին բանկային եկամտաբերության մակարդակ», - նշվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:

Арэксимбанк рассчитывает на прибыль в размере $4,6 млн
К концу 2013 года Арэксимбанк-группа Газпромбанка намерен получить прибыль до налогообложения в размере $ 4.6 млн.
До конца 2013 года банк намерен нарастить объем привлеченных средств до уровня  114.3 млрд драмов, сообщили в банке.
До конца года планируется увеличить общие активы банка до уровня  137.9 млрд. драмов, при этом кредитный портфель - до 105.2 млрд. драмов.
«Увеличение доходных активов позволит банку получить к концу 2013 года прибыль до налогообложения порядка $ 4.6 млн, что предполагает обеспечение показателей рентабельности активов и капитала на уровне среднебанковских», - отметили в пресс-службе банка.