Մեկ օրում երեք մասնաճյուղ ՎՏԲ-Հայաստանից (ֆոտոշարք)
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նոյեմբերի 22-ին միանգամից երեք մասնաճյուղ է վերաբացել  Երեւանում, Էջմիածնում եւ Արմավիրում:
Երեւանյան «Մաշտոց» մասնաճյուղը վերաբացվել է Տ. Պետրոսյան 37/7, «Էջմիածին» մասնաճյուղը` Բաղրամյան 2, իսկ «Արմավիր» մասնաճյուղը` Մյասնիկյան 15ա հասցեներով:
Մասնաճյուղերի բացմանը ներկա էին բանկի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը, ՎՏԲ 24 բանկի փոխնախագահներ Վսեվոլոդ Սմակովը եւ Դմիտրի Յակովլեւը, Դավթաշեն վարչական շրջանի ղեկավար Ռուսլան Բաղդասարյանը, Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձիք:
Բանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը, ներկայացնելով մասնաճյուղերը, ասել է, որ սրահների ինտերյերը համապատասխանեցվել է ՎՏԲ Խմբի կորպորատիվ ոճին եւ ենթարկվել է տեխնիկական վերազինման՝ հաճախորդների սպասարկումը հեշտացնելու համար:
Մասնաճյուղերում, մասնավորապես, ներդրվել է հերթերի կառավարման համակարգ, ստեղծվել են հաճախորդների սպասարկման առանձին գոտիներ ըստ ծառայության եւ պրոդուկտի, ինչպես նաեւ հաճախորդների անհատական սպասարկման գոտիներ:
«Մաշտոց», «Էջմիածին» եւ «Արմավիր» մասնաճյուղերի վերանորոգումը հերթական քայլն էր բանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացման ռազմավարական խնդիրների հաջող իրականացման ուղղությամբ: Մասնաճյուղերի ռեֆորմատի ծրագիրը սկիզբ է առել այս տարի, եւ արդեն 15 մասնաճյուղ վերափոխված է այս ձեւաչափով: Ծրագրի առաջնահերթ նպատակն է` հարմար պայմաններ ստեղծել մեր հաճախորդների համար», - ասել է բանկի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:

Три филиала за один день от Банка ВТБ-Армения (фоторепортаж)
Ереван/Медиамакс/. Банк ВТБ (Армения) 22-го ноября открыл сразу три обновленных филиала в Ереване, Эчмиадзине и Армавире.
Ереванский филиал «Маштоц» открылся по адресу Т. Петросяна 37/7, «Эчмиадзин» - по адресу ул. Баграмяна 2, а «Армавир» - по адресу ул. Мясникяна 15а.
На открытии филиалов присутствовали генеральный директор-председатель директората банка Юрий Гусев, вице-президенты ВТБ 24 Всеволод Смаков и Дмитрий Яковлев, руководитель ереванской общины Давидашен Руслан Багдасарян, губернатор Армавирского марза Ашот Каграманян и другие официальные лица.
Директор департамента развития розничного бизнеса банка Артак Хачатрян, представляя филиалы, сообщил, что их интерьеры приведены в соответствие с корпоративным стилем ВТБ и подвержены техническому переоснащению для облегчения обслуживания клиентов.
В филиалах, в частности, внедрена система управления очередями, разделены зоны обслуживания клиентов по видам сервиса и продуктов, созданы отдельные зоны для индивидуального обслуживания клиентов.
«Реформат филиалов «Маштоц», «Эчмиадзин» и «Армавир» - очередной шаг к успешному выполнению задач, определенных стратегией развития розницы банка ВТБ в Армении. Думаю, нашим клиентам понравятся произошедшие перемены, так как теперь филиалы стали по-настоящему удобными, современными и клиентоориентированными. Программа реформатирования и ремонта филиалов была начата в этом году и уже 15 филиалов обустроены и отремонтированы в данном формате. Первоочередная цель данной программы – стремление создать максимально комфортные условия для обслуживания наших клиентов», - сказал Юрий Гусев.