Երեւանում կկայանա “Expo-Russia Armenia 2012” ցուցահանդեսը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 24-26-ին Երեւանում տեղի կունենա ռուս-հայկական արդյունաբերական «Expo-Russia Armenia 2012» 5-րդ ցուցահանդեսը, որին հայկական ընկերությունների հետ համատեղ կմասնակցեն Ռուսաստանի 35 մարզերից ավելի քան 100 արդյունաբերական ձեռնարկությունների ներկայացուցիչներ:
Ամենամյա ցուցահանդեսի շրջանակում առաջին անգամ կանցկացվի «Եվրասիական ճեղքում» համաժողովը, որի ընթացքում կկազմակերպվեն բանավիճային հետեւյալ հարթակներ.
- «ԵվրԱզԷՍ`ձեռքբերումներ եւ հեռանկարներ»;
- «Մաքսային միություն, ընդհանուր տնտեսական տարածք; ԱՊՀ ազատ առեւտրի գոտի` ազգային տնտեսությունների աճի կետերը համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամի պայմաններում»;
- «Եվրասիական տնտեսական միություն՝ գաղափարից դեպի իրականացում»:
Տեղի կունենա նաեւ «Արտադրողներին  եւ սպառողներին կեղծ ապրանքներից պաշտպանության արդիական հարցեր» թեմայով կլոր սեղան:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են «Զառուբեժ-Էքսպո» ԲԲԸ եւ «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնը: Ցուցահանդեսի պաշտոնական օպերատորն է «Էքսպոմեդիա» ցուցահանդեսների նախագծման կենտրոնը:
«Expo-Russia Armenia 2012» կանցկացվի ՀՀ կառավարության տանը, իսկ թեմատիկ քննարկումները կկազմակերպվեն ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի; էներգետիկայի եւ բնական պաշարների; գյուղատնտեսության; առողջապահության; գիտության եւ կրթության նախարարություններում:

В Ереване пройдет выставка “Expo Russia-Armenia 2012”
Ереван /Медиамакс/. 24-26 октября в Ереване пройдет 5-я российско-армянская промышленная выставка  “Expo-Russia Armenia 2012”, в которой совместно с армянскими компаниями  примут участие представители более 100 промышленных  предприятий  из 35 регионов России.
В рамках ежегодной выставки впервые состоится бизнес-форум «Евразийский прорыв», в ходе которого будут организованы дискуссионные площадки:
- «ЕврАзЭС: достижения и перспективы»;
- «Таможенный союз, единое экономическое пространство; зона свободной торговли СНГ: точки роста национальных экономик в условиях мирового финансового кризиса»;
- «Евразийский экономический союз: от идеи к реализации».
Состоится также круглый стол на тему: «Актуальные вопросы по защите производителей и потребителей от поддельной и контрафактной продукции».
Организаторами выставки вытупают ОАО «Зарубеж-Экспо» и концерн «Мульти Груп».
Официальный оператор выставки - Центр выставочных проектов «Экспомедиа».
«Expo-Russia Armenia 2012» пройдет в Доме Правительства Армении, а тематические обсуждения состоятся в министерствах транспорта и связи; энергетики и природных ресурсов; сельского хозяйства; здравоохранения;  науки и образования Армении.