Յունիբանկը ներկայացրել է U-Bank նոր ծառայությունը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Երեւանում կայացած «DigiTec Expo 2012» ցուցահանդեսի շրջանակներում Յունիբանկը ներկայացրել է U-Bank ծառայությունը, որը հնարավորություն է ընձեռում հաճախորդներին իրենց սմարթֆոնների միջոցով կառավարել բանկային հաշիվները, բանկային հաշվի միջոցներից կատարել կոմունալ վճարումներ եւ այլ գործարքներ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի լրատվական ծառայությունում, ՀՀ բանկային համակարգում U-Bank ծառայությունը ներդրվում է առաջին անգամ եւ իրենից ներկայացնում է անվճար ծրագիր, որը շուտով կարելի է ներբեռնել Google Play ու App Store` Android եւ iOS հարթակների հիման վրա շխատող սմարթֆոնների եւ պլանշետների միջոցով:
Ցուցահանդեսում բոլոր ցանկացողները մանրամասնորեն ծանոթացան ծրագրի հետ եւ կատարեցին որեւէ գործարք, իսկ U-Bank ծառայությունը ներկայացնում էր նաեւ վիրտուալ պրոմոութերը:
Այցելուներին ներկայացվեց նաեւ սմարթֆոնների համար մշակված նոր ծրագիրը, որը ներառում է Յունիբանկի մասնաճյուղերի  բանկոմատների, ինչպես նաեւ «Մագնիս» արտոնությունների ծրագրի գործընկերների հասցեները եւ նրանց կողմից բանկի քարտապաններին տրամադրվող զեղչերը:
Բանկը ներկայացրեց նաեւ իր նոր վճարային տերմինալները, որոնց միջոցով կարելի է իրականացնել UNISTREAM դրամական փոխանցումներ, վարկերի մարումներ, կոմունալ վճարումներ եւ այլն: Մոտ ապագայում Յունիբանկը կտեղադրի մոտ 60 նման տերմինալ:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաների հիման վրա մշակված` բանկի նոր ծառայությունները եւս մեկ քայլ են դեպի հաճախորդամետ սպասարկում: U-Bank  ծառայության շնորհիվ հաճախորդները կարող են իրականացնել մի շարք բանկային ծառայություններ` օգտագործելով միայն իրենց հեռախոսը»,– նշել է Յունիբանկի Վարչության նախագահի տեղակալ, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և նորարարությունների գծով տնօրեն Մեսրոպ Հակոբյանը:

Юнибанк презентовал новую услугу U-Bank
Ереван/Медиамакс/. На прошедшей в Ереване выставке «DigiTec Expo 2012» Юнибанк представил  услугу    U-Bank, позволяющюю клиентам с помощью смартфона управлять банковскими счетами, производить коммунальные платежи, испульзуя при этом средства на банковском счете владельца, а также другие транзакции.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, U-Bank является новшеством для банковского рынка Армении и представляет собой бесплатное приложение, которое в скором времени можно будет скачать из интернет-магазинов Google Play и App Store при помощи смартфонов и планшетов, работающих на платформах Android и iOS.
На выставке всем желающим была предоставлена возможность подробно ознакомиться с программой, самостоятельно произвести какую-либо операцию, а саму услугу U-Bank представлял виртуальный промоутер - видеоэкран, в точности повторяющий форму, движения и речь живого человека.
На выставке банк представил также новое приложение для смартфонов, включающее адреса филиалов и банкоматов банка, а также партнеров программы привилегий «Магнис» и информацию о предоставляемых скидках картодержателям банка.
Интерес посетителей вызвали и новые платежные терминалы Юнибанка, предназначенные для быстрого осуществления денежных переводов UNISTREAM, погашения кредитов, оплаты коммунальных платежей и т.д. В ближайшем будущем банк установит свыше 60 терминалов по всей Армении.
«Благодаря услуге U-Bank, клиент сможет производить целый ряд банковских услуг, используя лишь свой телефон. Мы продолжим развиваться в этом направлении, стремясь сделать процесс обслуживания для наших клиентов максимально быстрым и удобным», - отметил заместитель председателя правления, директор по информационным технологиям и инновационным проектам ЗАО «Юнибанк» Месроп Акопян.