Telcell տերմինալներում հասանելի են ASHIB-ի ծառայությունները
Երեւան/Մեդիամաքս/. Telcell վճարային համակարգը եւ Արդշինինվեստբանկը պայմանագիր են կնքել, որի շրջանակներում բանկի ծառայությունները ներկայացված կլինեն բոլոր MegaPay եւ Telcell վճարային տերմինալների էկրաններին:
Առաջին ծառայությունը, որը Արդշինինվեստբանկը կմատուցի ինքնասպասարկող տերմինալների միջոցով, «քարտային հաշիվների համալրման ծառայությունն է»: Այսուհետ ավելի քան 700 տերմինալների միջոցով Բանկի քարտապանները 24/7 ռեժիմով կկարողանան համալրել իրենց քարտային հաշիվները: Օպերացիոն գործընթացը կտեւի մեկ րոպեից պակաս, որից հետո վճարողը կստանա SMS ծանուցում/կարճ հաղորդագրություն` վճարման կատարման մասին:
«Հուսով ենք, որ բանկի հետ համատեղ տվյալ ծառայության մեկնարկը առաջին քայլն է, եւ մենք աստիճանաբար կընդլայնենք համագործակցությունը` ավելացնելով բանկի ծառայությունները, որոնք կներկայացվեն Telcell-ի միջոցով», - ասել է
«Թել-Սել» ՓԲԸ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Սերգեյ Ուսնունցը:
Արդշինինվեստբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրենի տեղակալ Արմեն Գասպարյանն ասել է, որ«Telcell-ի հետ համագործակցությունը Բանկի քաղաքականության շարունակությունն է` բարելավելու եւ ներդնելու նորարարական պրոդուկտներ եւ ծառայություններ»:
Telcell տերմինալներում Արդշինինվեստբանկի ծառայությունները կարելի է գտնել «Ծառայությունների վճարում» բաժնի «Բանկեր, ԱՊՊԱ, ՈՒՎԿ» ենթաբաժնում:

ASHIB обзавелся кнопкой на терминалах Telcell
Ереван/Медиамакс/. Платежная система Telcell и банк ASHIB заключили соглашение о сотрудничестве, благодаря которому кнопка банка появилась на всех платежных терминалах Telcell и MegaPay.
Первая услуга, которую ASHIB вывел на терминалы самообслуживания, стала «услуга по пополнению карточных счетов». Отныне через любой из более чем 700 терминалов, расположенных по всей Армении, картодержатели Банка в режиме 24/7 смогут пополнять свои карточные счета. Процесс операции занимает не более одной минуты, в конце нее плательщик получает SMS-уведомление со статусом платежа.
«Надеемся на то, что запуск данной услуги с банком ASHIB - «первая ласточка», и мы постепенно будем наращивать наше сотрудничество, увеличивая колличество услуг банка, представленных на площадке Telcell», сказал директор департамента развития бизнеса  ЗАО «ТелСелл» Сергей Уснунц.
Замдиректора розничного бизнеса Ардшининвестбанка Армен Гаспарян сказал, что «сотрудничество с Telcell – это продолжение политики банка по усовершенствованию и внедрению инновационных продуктов и услуг».