Տրոյկա Դիալոգ-ի նախկին ղեկավարները կարող են գլխավորել Deutsche Bank-ը ՌԴ-ում
Երեւան: Մեդիամաքս: «Տրոյկա Դիալոգ» կառավարիչ ընկերության նախկին ղեկավար Պավել Տեպլուխինը եւ «Տրոյկա Դիալոգ»-ի բիզնեսի կառավարման նախկին գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժակ Դեր Մեգրեդիչյանը համարվում են Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ-ում  Deutsche Bank-ի խմբի ղեկավարի պաշտոնի գլխավոր հավակնորդները:
Ինչպես այսօր գրում է Կոմերսանտը, վերջնական որոշումը պետք է կայացվի մեկ ամսվա ընթացքում: Թերթի տեղեկությունների համաձայն, Deutsche Bank-ը հակված է կանգ առնել Պավել Տեպլուխինի թեկնածության վրա:
Ինքը` Պավել Տեպլուխինը հրաժարվել է մեկնաբանություններից: Նման կերպ են վարվել նաեւ Դոյչե Բանկի մամուլի ծառայությունում: «Որոշումն ընդունվելուն պես բանկը համապատասխան կերպով կհայտարարի այդ մասին»,- ասել է բանկի մամուլի ծառայության ղեկավար Դմիտրի Ագիշեւը:

Выходцы из «Тройки Диалог» могут возглавить бизнес Deutsche Bank в России
Ереван /Медиамакс/. Бывший глава управляющей компании «Тройка Диалог» Павел Теплухин и экс-главный исполнительный директор по управлению бизнесом «Тройки Диалог» Жак Дер Мегредичян считаются главными претендентами на пост главы группы Deutsche Bank в России и СНГ.
Как пишет сегодня Коммерсантъ, окончательное решение должно быть принято в течение месяца. По сведениям газеты, Deutsche Bank склоняется к кандидатуре Павла Теплухина.
Сам Павел Теплухин отказался от комментариев. Также поступили и в пресс-службе Дойче-банка. «Как только будет принято решение, банк объявит об этом соответствующим образом»,- сказал глава пресс-службы банка Дмитрий Агишев.