Մեկնարկում է «Ամերիա սերունդ» ծրագիրը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր մեկնարկել է «Ամերիա սերունդ» ծրագիրը, որի շրջանակներում երիտասարդները կկարողանան վերապատրաստվել եւ աշխատանքի անցնել Ամերիաբանկում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Ամերիաբանկի մանրածախ բանկային գործառնությունների տնօրեն Արման Բարսեղյանն ասել է, որ ծրագրի նպատակն է համալրել բանկի աշխատակազմը:
Ծրագրի միջոցով Ամերիաբանկը ստեղծում է հնարավորություն աշխատանքային փորձ չունեցող, նորավարտ երիտասարդներին սկսելու իրենց  աշխատանքային ուղին հենց Ամերիաբանկում եւ ստանալու գործնական գիտելիքներ  ֆինանսական ոլորտի, բանկային գործի, ինչպես նաեւ գործարար միջավայրում աշխատելու վերաբերյալ:
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է հավաքագրել 20-25 տարեկան բարձրագույն կրթություն ստացած երիտասարդներին:
Բանկի մարդկային ռեսուրսների բաժնի պետ Արմինե Ղազարյանը պարզաբանել է, որ ծրագրի առաջին փուլի շրջանակներում կընտրվեն 35 երիտասարդներ, որոնք երեք ամիսների ընթացքում կվերապատրաստվեն նորաբաց ուսումնական կենտրոնում:

Стартует программа «Америа поколение»
Ереван/Медиамакс/. Сегодня стартовала программа «Америа поколение», в рамках которой представители  молодежи смогут пройти переподготовку и поступить на работу в Америабанк.
Как сообщает Медиамакс, директор департамента розничных услуг Америабанка Арман Барсегян заявил, что целью программы является пополнение персонала банка.
В рамках программы выпускникам вузов, не имеющим опыта работы, предоставляется возможность начать свою трудовую деятельность в Америабанке,  получить практические знания в сфере финансов , банковского дела, а также приобрести навыки работы в бизнес-среде.
В программе смогут принять участие молодые люди с высшим образованием  в возрасте 20-25 лет.
Начальник отдела управления человеческими ресурсами банка Армине Казараян отметила, что в рамках первого этапа программы будут выбраны 35 участников, которые в течение трех месяцев пройдут переподготовку в новом учебном центре.
В дальнейшем около 25  участников, прошедших переподготовку,  будут приглашены на работу в Америабанк.