Երեւանի ֆինանսական ակադեմիան «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» դպրոցական մրցաշար է կազմակերպել
03.05.2012 | 17:32 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Լուսանկարը՝ Երեւանի ֆինանսական ակադեմիայի արխիվից
Երեւան: Մեդիամաքս:Երեւանի ֆինանսական ակադեմիայի նախաձեռնությամբ եւ հովանավորությամբ Երեւանում կայացել է առաջին քաղաքային «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» դպրոցական մրցաշարը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ի թղթակցի հետ զրույցի ժամանակ հայտնել է Ֆինանսական ակադեմիայի պրոռեկտոր Կարեն Գասպարյանը, մրցաշարին մասնակցել են 10 դպրոցական թիմեր, այդ թվում Ֆինանսական ակադեմիայի ավագ դպրոցի 2 խմբեր:
Կարեն Գասպարյանի խոսքերով, Ֆինանսական ակադեմիայում այդ ինտելեկտուալ խաղի կազմակերպման բարի ավանդույթ է ձեւավորվել: Մասնավորապես, վերջին երեք տարիների ընթացքում Ակադեմիայում կազմակերպվում են «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ»-ի «Ֆինանսիստ» խաղերը, որոնց մասնակցում են տարբեր բուհերի տնտեսական մասնագիտացում ստացող ուսանողներ:
«Ինչ վերաբերում է դպրոցական մրցաշարին, ապա ցանկանում եմ ուրախությամբ նշել, որ այն գերազանցել է մեր բոլոր սպասումները` դպրոցականներն ավելի ազարտային են եւ հաղթանակ տանելու ձգտման մեջ հատուկ անկեղծություն են դրսեւորում: Խաղը ցույց տվեց, որ մենք շատ լավ եւ զարգացած երեխաներ ունենք, որոնք ավելի ժամանակակից են, քան մեր սերունդը: Այնուամենայնիվ, զգացվում է, որ նրանք ավելի քիչ կարդացած են գեղարվեստական գրականության մասով, սակայն տեղեկատվության էլեկտրոնային համակարգերի շնորհիվ տեղեկատվության մեծ պաշարներ ունեն»:
Կարեն Գասպարյանի խոսքերով, Ֆինանսական ակադեմիան առանձնահատուկ իմաստ է տալիս «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ » խաղերի կազմակերպմանն ու անցկացմանը, «եւ դա մեր գործընկերուհու` Իրինա Մամիջանյանի մեծ ջանքերի շնորհիվ է, ով պարապում է մեր Ակադեմիայի թիմերի հետ, եւ միեւնույն ժամանակ հանդիսանում է Ակադեմիայում գործող ուսանողական «Ֆ» թատրոնի ղեկավարը»:
Դպրոցական մրցաշարի արդյունքներով, որն անց էր կացվում № 51 դպրոցում, հաղթողներն ու մասնակիցները պարգեւատրվեցին խորհրդանշական մրցանակներով եւ դիպլոմներով: