ԵԱԶԲ-ը $10 մլն-ի վարկ է տրամադրել Առէկսիմբանկին փոքր ու միջին բիզնեսի ֆինանսավորման համար
Երեւան/Մեդիամաքս/. Եվրասիական զարգացման բանկը $10 մլն-ի վարկ է տրամադրել Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խմբին փոքր ու միջին բիզնեսի ֆինանսավորման համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, համապատասխան համաձայնագիրն այսօր Երեւանում ստորագրել են ԵԱԶԲ վարչության նախագահի տեղակալ Դմիտրի Ժուրբան եւ Առէկսիմբանկի գլխավոր տնօրեն Արմեն Խանդկարյանը:
Դմիտրի Ժուրբան նշել է, որ Հայաստանում փոքր ու միջին բիզնեսի ֆինանսավորումը) որպես երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմք, մեծ նշանակություն ունի ԵԱԶԲ-ի համար:
Արմեն Խանդկարյանն ասել է, որ վերջին 2 տարիների ընթացքում Առէկսինբանկն ընդգրկվել է ՓՄՁ-ի մասով խոշորագույն վարկային պորտֆել ունեցող հայկական բանկերի առաջին եռյակում: «ԵԱԶԲ-ի հետ համագործակցությունը չի սահմանափակվի միայն այս պայմանագրով: Մենք բանակցում ենք բանկի հետ՝ առեւտրի եւ էներգախնայող նախագծերի ֆինանսավորման նպատակով վարկային գծի բացման շուրջ», - ասել է Արմեն Խանդկարյանը:

ЕАБР выделил Арэксимбанку $10 млн. на финансирование малого и среднего бизнеса
Ереван/Медиамакс/. Евразийский банк развития (ЕАБР) выделил Арэксимбанку-Группе Газпромбанка кредит в размере $10 млн. на финансирование малого и среднего бизнеса.
Как сообщает Медиамакс, соответствующее соглашение сегодня в Ереване подписали заместитель председателя правления ЕАБР Дмитрий Журба и гендиректор Арэксимбанка Армен Хандкарян.
Дмитрий Журба подчеркнул, что финансирование малого и среднего бизнеса в Армении, как основы социально-экономического развития страны, имеет большое значение для ЕАБР.
Армен Хандкарян сказал, что за последние 2 года Арэксимбанк вошел в тройку лидеров по кредитованию МСБ в банковской системе Армении. «Сотрудничество с ЕАБР не ограничивается лишь подписанием данного договора. Мы ведем переговоры с ЕАБР на предмет открытия кредитной линии по торговому финансированию и кредитованию энергосберегающих проектов», - сказал Армен Хандкарян.