Անելիք Բանկի միջազգային քարտերի քանակը 2011թ. աճել է մոտ 30 %-ով
Երեւան/Մեդիամաքս/. Անելիք Բանկի կողմից թողարկած միջազգային VISA եւ MasterCard պլաստիկ քարտերի քանակը 2011 թ-ի ընթացքում աճել է ավելի քան 6000-ով` գրեթե 30%-ով:
Դրան զուգահեռ մոտ 35%-ով ավելացել է թողարկված քարտերով իրականացված գործարքների թվաքանակը: Աճ է արձանագրվել նաեւ Անելիք Բանկի կողմից տեղադրված POS տերմինալների մասով` մոտ 10%:
«Բանկը բավականին կարեւորում է այս ցուցանիշը, քանի որ այն առարկայական է եւ ցույց է տալիս թողարկված քարտերի իրական արդյունավետությունը: Նման ցուցանիշների բանկը հասել է վճարահաշվարկային համակարգի զարգացման եւ բանկային ծառայությունների ճիշտ մշակման արդյունքում: 2012  թվականին այս  ոլորտում հաճախորդների համար սպասվում են նոր  անակնկալներ ու նոր  հնարավորություններ»,- նշել է «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ քարտային գործառնությունների վարչության պետ Դավիթ Անանյանը:

Количество международных карт Банка Анелик в 2011 году увеличилось на около 30%
Ереван/Медиамакс/. Количество международных пластиковых карт VISA и MasterCard, выпущенных Банком Анелик в 2011 году, увеличилось на около 30% (на более 6000 штук).
Параллельно с этим, на 35% увеличилось количество сделок, совершенных пластиковыми картами. Зафиксирован также 10-процентный рост по части размещенных банком POS-терминалов.
«Банк придает большую важность этому показателю, поскольку он предметен и показывает реальную эффективность выпущенных карт. Такие показатели были достигнуты в результате развития платежно-расчетной системы и правильной разработке банковских услуг. В 2012 году в этой области клиентов ждут новые сюрпризы и  возможности»,- отметил начальник управления транзакций по пластиковым картам ЗАО «Банк Анелик» Давид Ананян.