2012թ-ից թոշակներն ու նպաստները կաճեն 10%-ով
Հունվարի 1-ից միջին կենսաթոշակը 26 հազար դրամից կաճի մինչեւ 28 հազար, միջին ընտանեկան նպաստը կկազմի 30-31 հազար դրամ:
“Աջակցությունը անապահով ընտանիքներին լինելու է շարունակական”, - ասել է վարչապետը:
Կառավարության այսօրվա որոշմամբ 116 հազար անապահով ընտանիքների նախատոնական աջակցություն է ցուցաբերվելու` յուրաքանչյուր ընտանիքին 3 շիշ արեւածաղկի ձեթ:
Իր հերթին ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արթուր Գրիգորյանը պարզաբանել է, որ պահեստավորված ձեթը աճուրդային եղանակով պետք է վաճառվեր եւ գումարը մուտքագրվեր պետական բյուջե, սակայն որոշվեց այդ ձեթը տրամադրել անապահով ընտանիքներին:

С 2012 года пенсии и пособия в Армении увеличатся на 10%
С 1 января 2012года средняя пенсия с 26 тыс. драмов увеличится до 28 тыс., а семейное пособие составит в среднем 30-31 тыс. драмов.
“Содействие необеспеченным семьям будет продолжительным”,- сказал премьер-министр.
Согласно сегодняшнему решению правительства, 116 тысячам необеспеченных семей будет оказано содействие – каждой семье по 3 бутылки подсолнечного масла.
В свою очередь министр труда и социальных вопросов Армении Артур Григорян пояснил, что находящееся на складах масло должно было быть продано на аукционе, и сумма должна была быть перечислена в государственный бюджет, однако было принято передать это масло необеспеченным семьям.
Согласно другому решению правительства, 600 студентам из необеспеченных семей будет компенсирована плата за обучение.