Յունիբանկի քարտերի քանակն ավելացել է 20%-ով՝ կազմելով 73,2 հազար
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ Յունիբանկի կողմից թողարկված քարտերի քանակը կազմել է ավելի քան 73,2 հազար` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 20%:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի լրատվական ծառայությունում, քարտերի ընդհանուր քանակում 55,1 հազարը կազմել են Visa միջազգային քարտերը, 18,1 հազարը` ArCa քարտերը: Յունիբանկի ինքնասպասարկման ցանցը հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ ներառում է 79 բանկոմատ եւ 546 POS-տերմինալ:
Ներկա դրությամբ բանկի կողմից թողարկված քարտերի 90%-ը վարկային են: Բանկի ամենապահանջված վարկային քարտերից է “Constant+”, որը նախատեսված է ԲՈՒՀ-երի դասախոսների, առողջապահության ոլորտի, պետական հաստատությունների, միջազգային կազմակերպությունների աշխատակիցների կամ 250 հազար դրամից ավելի աշխատավարձ ստացող այլ անձանց համար:
“Constant+” արտով հաճախորդը կարող է խանութներում գնումներ կատարել, վճարել ծառայությունների դիմաց կամ կանխիկ գումար ստանալ: Վարկառուներին տրամադրվում է Visa Electron կամ Visa Classic տեսակի  վարկային քարտ` մինչեւ 2 մլն դրամ գումարով եւ 24 ամիս մարման ժամկետով: Քարտի վարկային միջոցների տարեկան տոկոսադրույքը, կախված գումարի արժույթից, կազմում  է 18-ից մինչեւ 20%: Ընդ որում, տոկոսադրույքը հաշվարկվում է միայն փաստացի օգտագործված գումարի նկատմամբ:
“Յունիբանկի քարտային բիզնեսի զարգացման ռազմավարության հիմքում դրված է հետեւյալ սկզբունքը` մշակել վարկատեսակներ հաճախորդների լայն շրջանակի համար եւ ապահովել բարձր մակարդակի սպասարկում: Նման մոտեցման շնորհիվ թողարկված քարտերի քանակով մենք արդեն ՀՀ բանկային համակարգի առաջատար հնգյակում ենք, իսկ մոտ ապագայում էլ ավելի կբարելավենք մեր դիրքերը: Այս տարվա նոյեմբերին Յունիբանկը կսկսի Visa չիպային քարտերի թողարկումը սեփական պրոցեսինգային կենտրոնի միջոցով: Այդպիսով, բանկը լրացուցիչ հնարավորություններ կստանա հաճախորդների լոյալության բարձրացմանն ուղղված նոր նախագծերի իրականացման եւ տարին 110 հազար քարտ ցուցանիշով ավարտելու համար”, - ասել  է Յունիբանկի քարտային բիզնեսի ուղեկցման գծով տնօրեն Մեսրոպ Հակոբյանը:

Количество карт Юнибанка увеличилось на 20%, составив 73,2 тыс.
Ереван/Медиамакс/. По данным на 1 октября 2011 года количество банковских карт, выпущенных Юнибанком,  превысило 73,2 тыс., увеличившись по сравнению с аналогичным показателем предыдущего года на 20%.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, из общего числа карт 55,1 тыс. составили международные карты Visa, 18,1 тыс. – локальные карты ArCa. Собственная сеть устройств самообслуживания Юнибанка” на 1 октября включает 79 банкоматов и 546 POS-терминалов.
На сегодняшний день 90% карт банка -  кредитные. Одним из наиболее популярных кредитных карт банка является карта Constant+, предназначенная для преподавателей ВУЗов, работников сферы здравоохранения, международных и государственных учреждений или физических лиц с заработной платой не менее 250 тыс. драмов.
Целевое назначение кредитной карты Constant+ - потребительские нужды, в частности, клиент может совершать по карте покупки в магазинах, оплачивать услуги или получать наличные.
Заемщикам предоставляется кредитная карта категории Visa Electron или Visa Classic с лимитом до 2 млн. драмов и сроком до 24 месяцев. Годовая процентная ставка по карте, в зависимости от валюты кредитных средств, составляет 18-20%. При этом проценты начисляются только на ту сумму, которую клиент фактически израсходовал.
“Стратегия развития карточного бизнеса Юнибанка основана на создании продуктовой линейки кредитных продуктов для широкого круга клиентов и обеспечении клиентского сервиса на высоком уровне. С учетом такого понимания и выстраивается деятельность Юнибанка на карточном рынке. По количеству выпущенных карт мы уже входит в пятерку лидеров банковской системы Армении, а в ближайшем будущем планируем значительно улучшить наши позиции. В ноябре этого года Юнибанк начнет эмиссию  чиповых карт Visa в рамках собственного процессингового центра. С выпуском чиповых карт банк получит дополнительные возможности для реализации новых интересных проектов, направленных на повышение лояльности клиентов, что и позволит нам завершить текущий год с показателем в 110 тыс. карт”, - заявил директор по сопровождению карточного бизнеса Юнибанка Месроп Акопян.