ՊրոԿրեդիտ Բանկը ներկայացնում է նոր երկարաժամկետ բիզնես եւ գյուղատնտեսական վարկեր
09.09.2011 | 10:57 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Բիզնես վարկերը նախատեսված են անշարժ գույքի ձեռքբերման, վերանորոգման, շինարարության, սարքավորումների եւ ավտոմեքենաների ձեռքբերման համար:
Գյուղատնտեսական վարկերը հնարավորություն են տալիս ձեռք բերել հողատարածք, այգի, գյուղատնտեսական տեխնիկա, կառուցել ու վերանորոգել գոմեր, ջերմոցներ եւ ջերմատներ, ինչպես նաեւ կատարել գյուղատնտեսական նշանակության այլ ներդրումներ:
Վարկերը տրամադրվում են ԱՄՆ դոլարով, տարեկան տոկոսադրույքը սկսած 10%–ից փոփոխվող եւ 12%–ից հաստատուն տոկոսադրույքով վարկերի դեպքում, մինչեւ 144 ամիս ժամկետով։
Բանկի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աշոտ Աբրահամյանը նշել է. «ՊրոԿրեդիտ Բանկը հավատարիմ է մնում իր առաքելությանը եւ ՀՀ տնտեսվարող սուբյեկտներին ներկայացնում վարկավորման լավագույն լուծումներ՝ դրանով իսկ նպաստելով ՀՀ տնտեսության զարգացմանը: Վստահ ենք, որ մեր նոր երկարաժամկետ վարկերը հնարավորություն կտան սահմանել երկարաժամկետ բիզնես նպատակներ եւ կյանքի կոչել բազմաթիվ երկարաժամկետ բիզնես նախագծեր»: