ՀՀ բուհերը այս տարի պետբյուջե են մուծել մոտ 1 մլրդ 604 մլն դրամ
Երեւան/Մեդիամաքս/.ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի հրապարակած`  2011թ. հունվար-հունիս ժամանակահատվածի 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում  ընդգրկված են 14 բուհեր եւ կրթական ծառայություն մատուցող կազմակերպություններ:
Խոշոր հարակատու բուհերի ցուցակը գլխավորում է Երեւանի պետական համալսարանը, որը զբաղեցնում է 102-րդ տեղը մոտ 400 մլն դրամ վճարման ցուցանիշով: Երկրորդը Մ. Հերացու անվան բժշկական պետական համալսարանն է (158-րդ տեղ, 257,4 մլն) , երրորդը` Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանը (266-րդ տեղ, 152,8 մլն):
Ընթացիկ ֆինանսական տարվա առաջին կիսամյակում վերոհիշյալ 14 կազմակերպություններն ընդհանուր առմամբ պետական բյուջե են մուծել ավելի քան 1 մլրդ 604 մլն դրամ:

Вузы Армении в этом году уже выплатили в госбюджет около 1 млрд. 604 млн. драмов
Ереван/Медиамакс/. В список 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении за январь-июнь 2011 года включены 14 вузов и организаций, предоставляющих услуги образования.
Список крупнейших налогоплательшиков среди вузов возглавляет Ереванский государственный университет, который занимает 102-е место с показателем выплаты в почти 400 млн. драмов. На втором месте - Государственный медицинский университет (158-е место, 257,4 млн.) , на третьем – Государственный педагогический университет  (266-е место, 152,8 млн.).
В первом полугодии текушего финансового года вышеупомянутые 14 организации в общей сложности выплатили в госбюджет более 1 млрд. 604 млн. драмов.