ԱԶՍԲ-ն €20 մլն Եվրո կտրամադրի Հայաստանում եւ տարածաշրջանում նախագծերի ֆինանսավորմանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Առեւտրի եւ զարգացման Սեւծովյան բանկը (ԱԶՍԲ) Proparco Ֆրանսիական կազմակերպության հետ €20 մլն եվրո արժողության վարկային համաձայնագիր է ստորագրել` Սեւծովյան տարածաշրջանում նախագծերի ֆինանսավորման նպատակով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը` վկայակոչելով Ֆինմարկետ-ը, վարկային միջոցներն կուղղվեն Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Մոլդովայի, Թուրքիայի եւ Ուկրաինայի մասնավոր հատվածի նախագծերի ֆինանսավորմանը:
Ֆինանսավորման համար առաջնային ոլորտներից են ագրո-արդյունաբերությունը, առողջապահությունը, կրթությունը, զբոսաշրջությունը, ինչպես նաեւ վերականգնվող էներգետիկան:

ЧБТР направит €20 млн на финансирование проектов в Армении и других странах региона
Ереван, 21 июня. /Медиамакс/. Черноморский банк торговли и развития (ЧБТР) подписал кредитное соглашение с французским институтом финансового развития Proparco на €20 млн евро для финансирования проектов в черноморском регионе, в том числе и в Армении.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на Финмаркет, кредитные средства будут направлены на финансирование проектов в частном секторе в Армении, Азербайджане, Грузии, Молдавии, Турции и Украине.
Приоритетными направлениями для финансирорания будут агропромышленный комплекс, здравоохранение, образование, туризм, а также возобновляемые источники энергии.