«ՀայՌուսգազարդ»-ի ներդրումների ծավալը ընթացիկ տարում կկազմի 8,491 մլրդ դրամ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր հաստատել է ՀայՌուսգազարդ ընկերության 2011թ. ներդրումային ծրագիրը:
Ինչպես հայտնել է ընկերության տեխնիկական վարչության պետ Աշոտ Հակոբյանը, ՀԾԿՀ-ն հաստատել է ՀայՌուսգազարդի` 8,491 մլրդ դրամի ներդրումների ծավալը:
Ֆինանսական միջոցները կուղղվեն Աբովյանի ստորգետնյա գազամբարի վերականգմանը` (519.6 մլն դրամ), գազի փոխադրման համակարգի վերակառուցմանը` (2 մլրդ 745.1 մլն դրամ), գազի բաշխիչ համակարգի ընդլայնմանը` (681.3 մլն. դրամ) եւ այլն:
Աշոտ Հակոբյանը ասել է, որ ներդրումների արդյունքում 2011 թ-ին ընկերության բաժանորդների թիվը կավելանա 15 հազարով եւ 15%-ով կավելանան Աբովյանի գազամբարի հնարավորությունները:

Объем инвестиций ЗАО «АрмРосгазпром» в текущем году составит 8.491 млрд
Ереван, 16 июня. /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении утвердила сегодня инвестиционную программу компании АрмРосгазпром на 2011 год.
Как сообщил начальник технического управления компании Ашот Акопян, КРОУ утвердила объем инвестиций АрмРосгазпром в размере 8.491 млрд.
Финансовые средства будут направлены на реконструкцию Абовянского подземного газохранилища (519.6 млн драмов), реконструкцию системы транспортировки газа (2 745.1 млн драмов), расширение системы распределения газа (681.3 млн драмов) и др.
Ашот Акопян сказал, что в результате инвестиций в 2011 году число абонентов компании увеличится на 15 тысяч, и на 15 % увеличатся возможности Абовянского газохранилища.