OPEC-ի միջազգային զարգացման հիմնադրամը $ 20 մլն վարկ կտրամադրի Հայաստանին
Երեւան: Մեդիամաքս: Նավթարդյունահանող երկրների կազմակերպության (OPEC) միջազգային զարգացման հիմնադրամը (OFID) $ 20 մլն վարկ կտրամադրի Հայաստանին` գյուղացիական տնտեսությունների կարողությունների ստեղծման ծրագրի ֆինանսավորման ու ենթակառուցվածքների զարգացման նպատակով:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը երեկ Վիեննայում հանդիպել է OFID-ի գլխավոր տնօրեն Սուլեյման Ջազիր Ալ Հերբիշի հետ: Հանդիպումից հետո ստորագրվել է վարկի տրամադրման մասին պայմանագիրը:
Ծրագրի շահառուները կլինեն հիմնականում գյուղական բնակավայրերի բնակիչները, մասնավորապես մանրածավալ արտադրողները, պտղի եւ ընկուզեղենի արտադրությամբ զբաղվողները, ինչպես նաև լեռնային անապահով համայնքների ներկայացուցիչները:

Международный фонд развития OPEC выделит Армении кредит на $20 млн
Ереван/Медиамакс/. Международный фонд развития Организации стран- экспортеров нефти (OFID OPEC) выделит Армении кредит в размере $20 млн на финансирование программы развития фермерских хозяйств и инфраструктур.
Кредитное соглашение было подписано по итогам встречи премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна и гендиректора OFID Сулеймана Джазир Аль-Эрбиша  (Suleiman Jazir Al-Herbish), состоявшейся 8 июня в Вене.
Бенефициариями кредитной программы будут в основном жители сельских общин, в частности, мелкие производители, занимающиеся выращиванием фруктов и орехов.