ՀՀ ԿԲ նախագահը կհանդիպի ԱՄՀ գործադիր տնօրենին
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մայիսի 27-29-ը մասնակցելու է Լիմասոլում (Կիպրոս) կազմակերպվող Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են Համաշխարհային բանկի առջև ծառացած խնդիրները, զարգացումները Եվրոպայում, ընթացիկ զարգացումները Հոլանդիայի ենթախմբի երկրներում եւ այլ հարցեր:
Միջոցառման շրջանակում ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը հանդիպելու է ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Ախե Բակերի, Հունաստանի կենտրոնական բանկի նախագահ Գերոգիոս Պրովոպուլոսի հետ:

Глава ЦБ Армении встретится с исполнительным директором МВФ
Ереван/Медиамакс/. Председатель Центрального Банка Армении Артур Джавадян 27-29-го мая в кипрском Лимасоле примет участие во встрече Международного валютного фонда и стран Голландской подгруппы Всемирного банка.
Как сообщает Медиамакс, в ходе встречи будут обсуждаться задачи, стоящие перед Всемирным банком, развития в Европе, текущие развития в странах Голландской подгруппы и другие вопросы.
В рамках мероприятия Арур Джавадян встретится с исполнительным директором МВФ Ахе Бакером, главой ЦБ Греции Георгиосом Провопулосом.