Հայաստանում UNISTREAM-ի հաճախորդի ունիվերսալ քարտերի թիվը գերազանցել է 2000-ը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում UNISTREAM միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի կողմից թողարկված հաճախորդի ունիվերսալ քարտերի թիվը գերազանցել է 2000 հատը:
Հաճախորդի ունիվերսալ քարտերի ծրագիրը գործարկվել էր նախորդ տարվա սեպտեմբերին, երբ UNISTREAM-ը սկսել էր քարտերի թողարկումը Ռուսաստանում:
Քարտը միասնական կրիչ է, որի ներմուծումը հեշտացրել է միջոցների ուղարկման գործընթացը: Այն լայն կիրառություն է գտել բոնուսային եւ հարակից այլ ծրագրերում:
Հաճախորդի ունիվերսալ քարտերի թողարկումը Հայաստանում մեկնարկել է այս տարվա փետրվարին: Ներկայումս երկրում համակարգի փոխանցումների ավելի քան 83%-ը կատարվում է այդ քարտերի կիրառմամբ:
«Քարտերի մասսայականությունը հասարակությունում սրընթաց աճում է: Միասնական քարտը դարձել է փոխանցումների անհրաժեշտ բաղադրիչը: Այն մարդկանց առջեւ բացում է բոնուսային ծրագրերի, ակնթարթային փոխանցումների եւ հաճախորդների համար կարեւոր այլ ծառայությունների հնարավորությունները»,- ասել է UNISTREAM-ի նախագահ Սուրեն Հայրիյանը:
Միաժամանակ, նա նշել է, որ Հայաստանում այս տարվա առաջին եռամսյակում համակարգի շրջանառությունը 2010թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 25%-ով:

Число универсальных карт клиента UNISTREAM в Армении превысило более 2000 штук
Ереван/Медиамакс/. Число универсальных карт клиента (УКК), выпущенных международной системой денежных переводов UNISTREAM и востребованных клиентами в Армении, превысило 2000 штук.
Проект УКК был запущен системой в сентябре прошлого года, когда UNISTREAM начала эмиссию карт в России.
Карта является унифицированным носителем, введение которой минимизировало процесс отправки средств. Она нашла свое применение в бонусных программах и других смежных проектах.
Эмиссия УКК началась в Армении в феврале текущего года. Сегодня более 83% переводов по системе в Армении проходит с применением УКК.
«Популярность карт среди людей стремительно растет. Унифицированная карта вышла на тот уровень, когда стала необходимым атрибутом переводов. Она открывает людям возможности бонусных программ, моментальных переводов и других важных для клиентов услуг», – сказал президент UNISTREAM Сурен Айриян.
При этом он отметил, что оборот системы в стране в I квартале текущего года вырос на 25 %  по сравнению с аналогичным периодом 2010.