Հարցվածների 65%-ը վստահում է ՀՀ բանկային համակարգին
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում բանկային ծառայություններից օգտվող հարցվածների 65%-ը ավելի շուտ կամ լիովին վստահում է բանկային համակարգին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս այս մասին են վկայում Հայաստանի բանկերի միության աջակցությամբ Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի կողմից իրականացված սինդիկատիվ հետազոտության արդյունքները: Հետազոտությունն իրականացվել է հեռախոսային հարցման մեթոդով Երեւան քաղաքի բնակչության շրջանում, քվոտային ընտրանքի միջոցով, ընտրանքի ծավալը` 600:
Հայաստանի բանկերի միությունում կայացած սեմինար-քննարկման ժամանակ նշվել է, որ որ նման հետազոտություններ նախատեսվում է իրականացնել տարեկան 4 անգամ` յուրաքանչյուր եռամսյակի ավարտին:

65 % опрошенных доверяют банковской системе Армении
Ереван/Медиамакс/. В Армении 65 % процентов опрошенных пользователей банковских услуг скорее доверяют или полностью доверяют банковской системе.
Как сообщает Медиамакс, об этом свидетельствуют результаты синдикативного исследования Армянской ассоциации маркетинга, проведенного при содействии Союза банков Армении (СБА). Исследование было проведено посредством телефонного опроса среди 600 жителей Еревана.
В ходе состоявшегося в СБА семинара-обсуждения было отмечено, что подобные исследования планируется проводить 4 раза в год, по завершении каждого квартала.