5 հայեր ընդգրկվել են Ռուսաստանի 200 ամենահարուստ գործարարների ցանկում
Երեւան: Մեդիամաքս: Հինգ հայեր ընդգրկվել են Ռուսաստանի 200 ամենահարուստ գործարարների ցանկում, որն այսօր հրապարակվել է Forbes ամսագրի կողմից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, ցուցակի 68-րդ եւ 69-րդ տեղերում են «ՌԵՍՈ-Գարանտիա» ապահովագրական խմբի համասեփականատերեր Նիկոլայ եւ Սերգեյ Սարկիսովները: Նրանցից յուրաքանչյուրի կարողությունը գնահատվում է $ 1500 մլն (2010թ.` $ 950 մլն):
71-րդ տեղում է «Ռոսգոսստրախ»-ի նախագահ Դանիլ Խաչատուրովը $ 1500 մլն կարողությամբ (2010թ.` $ 1 200 մլն):
73-րդ տեղում է «Տաշիր» խմբի ղեկավար Սամվել Կարապետյանը $ 1400 մլն կարողությամբ (2010թ.` $ 750 մլն):
180-րդ տեղում է «Տրոյկա Դիալոգ»-ի նախագահ Ռուբեն Վարդանյանը $ 500 մլն կարողությամբ (նախորդ տարի նրա անունը ներառված չէր Forbes-ի 200 ամենահարուստ գործարարների ցուցակում):

Пятеро армян вошли в список 200 богатейших бизнесменов России
Ереван/Медиамакс/. Пятеро армян вошли в список 200 богатейших бизнесменов России, опубликованный сегодня журналом Forbes.
Как сообщает Медиамакс, на 68 и 69 местах списка расположились совладельцы страховой группы «РЕСО-Гарантия» Николой и Сергей Саркисовы. Состояние каждого из них оценивается в $ 1500 млн (в 2010 году – по $ 950 млн).
На 71-м месте списка – президент «Росгосстраха» Данил Хачатуров с $ 1500 млн (в 2010 году – $1 200 млн);
На 73-м месте – глава группы «Ташир» Самвел Карапетян с $ 1400 млн (в 2010 году – $ 750 млн).
На 180-месте – президент «Тройки-Диалог» Рубен Варданян с $ 500 млн (в прошлом году он не входил в список 200 Forbes).