Global Finance-ը Հայաստանում լավագույն բանկ է ճանաչել «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը»
Երեւան: Մեդիամաքս: Global Finance ամսագիրը արդեն երրորդ անգամ “Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը” ճանաչել է որպես լավագույն բանկը Հայաստանում` “2011թվականի Աշխարի զարգացող շուկաների լավագույն բանկն Ասիայում” մրցանակակարգում:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնեցին բանկի մամուլի ծառայությունից, հաղթողներն ընտրվել են հետեւյալ չափանիշներով. ակտիվների աճ, շահութաբերություն, ռազմավարական հարաբերություններ, հաճախորդների սպասարկում, մրցակցային սակագներ, ինչպես նաեւ նոր ծառայություններ:
Հաղթողների ընտրությունն իրականացվել է Global Finance-ի խմբագիրների, ինչպես նաև ոլորտի փորձագետների եւ վերլուծաբանների կողմից:
«Մենք լավ դիրք ենք գրավում շուկայում և նվիրված ենք Հայաստանին ու մեր հաճախորդներին, ինչպես նաև ուրախ ենք, որ այնպիսի ճանաչված կազմակերպություն, ինչպիսին Global Finance պարբերականն է, նույնպես գնահատում է այդ փաստը: Ուրախ ենք մրցանակին արժանանալ մասնավորապես 2011 թվականին, քանի որ այս տարի բանկը տոնելու է իր 15-ամյակը Հայաստանում», - նշել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրենն Ասթրիդ Քլիֆորդը:

Global Finance признал «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» лучшим банком Армении
Ереван/Медиамакс/. Журнал Global Finance в третий раз признал «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения»  лучшим банком  Армении в номинации «Лучший банк развивающихся рынков мира в Азии за 2011 год».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, победители были выбраны по следующим критериям: рост активов, прибыльность, стратегические отношения, обслуживание клиентов, конкурентные тарифы, а также новые услуги.
Отбор победителей проводился редакторами Global Finance, экспертами и аналитиками отрасли.
«Мы занимаем на рынке хорошую позицию, преданы Армении и нашим клиентам и рады, что такой авторитетный журнал, как Global Finance, также оценивает этот факт. Нам приятно, что мы удостаиваемся этой награды именно в 2011 году, когда банк будет праздновать 15-летие деятельности в Армении», - отметила генеральный исполнительный директор «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения»  Астрид Клиффорд.