“ԱրմենՏել”-ը “ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ”-ին ապահովել է կապի համալիր ծառայություններով
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) “ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ” ՓԲԸ-ին ապահովել է կապի համալիր ծառայություններով: Օպերատորը հաճախորդին մատուցում է ֆիքսված եւ շարժական կապի, ինչպես նաեւ տվյալների փոխանցման ծառայություններ:
Պայմանագրի համաձայն, բանկին տրամադրվել են թվային հեռախոսակապի կապուղիներ, կազմակերպվել է VPN վիրտուալ մասնավոր ցանց` լոկալ ցանցի ռեժիմում մասնաճյուղերի միջեւ տվյալների փոխանցումն ապահովելու նպատակով: Բացի այդ, հաճախորդը հնարավորություն է ստացել ինքնուրույն կառավարել տարբեր կարգավորումներն ու սահմանել աշխատակիցների առավելագույն զանգերը` web-ինտերֆեյսի միջոցով:
““ԱրմենՏել”-ի հետ համագործակցությունը թույլ է տալիս ընդլայնել հաղորդակցությունը մեր ընկերության ստորաբաժանումների միջեւ եւ անցում կատարել սկզբունքորեն նոր մակարդակ: Նախագծի իրականացման արդյունքում էապես նվազել են կապի ծախսերը եւ բարձրացել է ընկերության ներսում հաղորդակցության արդյունավետությունը”, - ասել է “ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ” ՓԲԸ-ի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման վարչության պետ Արմեն Մելքումյանը:
““ԱրմենՏել” ընկերությունը կորպորատիվ հաճախորդների համար համալիր լուծումների ներդրման մեծ փորձ ունի: Այսօր մենք տրամադրում ենք հեռահաղորդակցության  ծառայությունների ամբողջ տեսականին` սովորական ձայնային կապից մինչեւ կոնվերգենտ բարդ լուծումներ: Կարեւոր է, որ նման ինտեգրումը թույլ է տալիս ընկերություններին ոչ միայն նվազեցնալ ծախսային մասը, այլեւ ապահովել ստորաբաժանումների միջեւ հարմարավետ ու որակյալ փոխգործակցությունը”, - նշել է “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

«АрменТел» обеспечил «АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК» комплексными услугами связи
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» (торговый знак Beeline) обеспечил комплексными телекоммуникационными услугами ЗАО «АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК» - оператор предоставляет клиенту услуги фиксированной и мобильной связи, а также сети передачи данных.
По условиям договора банку предоставлены каналы цифровой телефонной связи, организована виртуальная частная сеть VPN для обмена данными между филиалами в режиме локальной сети. Кроме того, клиент получил возможность самостоятельно управлять различными настройками и лимитом на звонки сотрудников через web-интерфейс.
«Сотрудничество с «АрменТел» позволило расширить коммуникации между подразделениями нашей компании и перейти на принципиально новый уровень. В результате реализации проекта существенно снизились затраты на связь и повысилась эффективность коммуникации внутри компании», - сказал начальник управления по развитию информационных технологий ЗАО «АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК» Армен Мелкумян.
««АрменТел» имеет большой опыт внедрения комплексных решений для корпоративных клиентов. Сегодня мы предоставляем весь спектр телекоммуникационных услуг: от обычной голосовой связи до сложных конвергентных решений. Важно, что подобная интеграция позволяет компаниям не только существенно снизить затратную часть, но и обеспечить удобное и качественное взаимодействие между своими подразделениям», - отметил гедиректор «АрменТел» Игорь Климко.