Նոր կոալիցիոն համաձայնագիրը կստորագրվի այսօր ՀՀ նախագահի նստավայրում
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության /ՀՀԿ/, «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Օրինաց Երկիր» կուսակցությունների միջեւ նոր կոալիցիոն համաձայնագրի ստորագրումը տեղի կունենա այսօր երեկոյան` ՀՀ նախագահի նստավայրում:
Այդ մասին այսօր Մեդիամաքս-ի հետ հարցազրույցում հայտնել է ՀՀԿ նախագահի տեղակալ Գալուստ Սահակյանը: Նրա խոսքերով, ստորագրումը կկայանա ժամը 17:00-17:30-ը:
Մամուլի հրապարակումների համաձայն, նոր համաձայնագրում կոալիցիայի անդամները կհայտարարեն 2013թ. կայանալիք նախագահական ընտրություններում երկրի գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը պաշտպանելու մասին:

Подписание нового коалиционного соглашения состоится сегодня вечером в резиденции президента Армении
17.02.2011 | 10:48 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван/Медиамакс/. Подписание нового коалиционного соглашения между Республиканской партией Армении (РПА), партиями «Процветающая Армения» и «Оринац Еркир» состоится сегодня вечером в резиденции президента Армении.
Об этом в интервью Медиамакс сообщил сегодня заместитель председателя РПА Галуст Саакян. По его словам, подписание состоится в 17:00-17:30 часов.
Согласно публикациям в армянской прессе, в новом соглашении члены коалиции заявят о
поддержке кандидатуры действующего главы государства Сержа Саргсяна на предстоящих в 2013 году президентских выборах.