Նիկա Գիլաուրին Երեւանում հայտարարել է, որ Վրաստանը մտադիր չէ վաճառել մագիստրալային գազատարը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Վրաստանի վարչապետ Նիկա Գիլաուրին այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ Վրաստանը մտադիր չէ վաճառել իր ռազմավարական օբյեկտների հսկիչ փաթեթները:
Վրաստանի վարչապետն այդ մասին ասել է` պատասխանելով Մեդիամաքս-ի այն հարցին, թե կարո՞ղ է արդյոք  Վրաստանը երաշխավորել բնական գազի անխափան մատակարարումը Հայաստանին մագիստրալային գազատարը օտարերկրյա, մասնավորապես, ադրբեջանցի ներդրողներին վաճառելու դեպքում:
Նիկա Գիլաուրին ասել է, որ այդ հարցը բազմիցս քննարկվել է, սակայն Վրաստանի քաղաքականությունն է ինքնուրույն կառավարել ռազմավարական օբյեկտները:

Ника Гилаури заявил в Ереване, что Грузия не намерена продавать магистральный газопровод
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Грузии Ника Гилаури заявил сегодня в Ереване, что Грузия не намерена продавать контрольные пакеты своих стратегических объектов.
Премьер-министр Грузии сказал об этом сегодня, отвечая на вопрос Медиамакс о том, сможет ли Грузия гарантировать бесперебойные поставки природного газа в Армению в случае продажи магистрального газопровода иностранным, в частности, азербайджанским инвесторам.
Ника Гилаури сказал, что, этот вопрос неоднократно обсуждался, однако политика Грузии направлена на самостоятельное управление стратегическими объектами.