2010թ. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խմբի» զուտ շահույթը ավելացել է 5 անգամ
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2010թ. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ զուտ շահույթը 2009թ. համեմատ ավելացել է 5 անգամ:
«2010թ. ընթացքում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ զուտ շահույթը (հարկումից հետո) 2009թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 5 անգամ` կազմելով 1 մլրդ դրամ: Բանկի շահույթի հիմնական աղբյուրներն են տոկոսային եւ միջնորդային եկամուտները»,- Մեդիամաքս-ին հայտնել է բանկի գլխավոր տնօրենի հասարակայնության հետ կապերի գծով խորհրդական Ելենա Մարկովան:
2010թ. ընթացքում բանկի ակտիվներն աճել են 72.8%-ով` 01.01.2011 դրությամբ կազմելով 67,4 մլրդ դրամ: Բանկի վարկային ներդրումներն ավելացել են 130,8%-ով` կազմելով 49.4 մլրդ դրամ:

В 2010 году чистая прибыль ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» увеличилась в 5 раз
Ереван/Медиамакс/. В 2010 году чистая прибыль ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» по сравнению с  2009 годом увеличилась в 5 раз.
«За 2010 год чистая прибыль (после налогообложения) ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» по сравнению с тем же периодом 2009 года увеличилась в 5 раз и составила 1.0 млрд. драмов. Основными источниками прибыли банка явились процентные и комиссионные доходы», - сообщила Медиамакс советник гендиректора банка по связям с общественностью Елена Маркова.
В течение 2010 года активы банка выросли на 72.8% и на 01.01.2011 составили 67.4 млрд драмов. Кредитные вложения банка выросли на 130.8%, составив 49.4 млрд. драмов.