ԱՊՊԱ շուկայում «ԻՆԳՈ-Արմենիա»-ի մասնաբաժինը կազմում է շուրջ 20%
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱՊՊԱ շուկայում «ԻՆԳՈ-Արմենիա»-ի մասնաբաժինը ներկայումս կազմում է շուրջ 20%, այսօր տեղեկացրել է ապահովագրական ընկերության պատասխանատու Հայկ Զայիմցյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, նա ասել է, որ այդ ցուցանիշն ի սկզբանե նպատակային էր ընկերության համար, կարծիք հայտնելով, որ ԱՊՊԱ շուկայում «ԻՆԳՈ-Արմենիա»-ի մասնաբաժինը չի փոխվի նաեւ այն բանից հետո, երբ Հայաստանում ապահովագրական պայմանագրեր ձեռք բերեն ավտոմեքենաների բոլոր սեփականատերերը:
Հունվարի 18-ի դրությամբ Հայաստանում ապահովագրված է ավտոքաղաքացիական պատասխանատվության 65%-ը (շուրջ 260 հազ. տրանսպորտային միջոց):
Ապահովագրական ընկերության ներկայացուցիչը հայտնել է նաեւ, որ ներկայումս «ԻՆԳՈ Արմենիա»-ն վճարել է 4 մլն դրամ ընդհանուր ծավալի ԱՊՊԱ ապահովագրական հատուցումներ:
«Վճարված բոլոր հատուցումները չեն գերազանցել 200 հազ. դրամը եւ տրամադրվել են պարզեցված կարգով: Ապահովագրական այն դեպքերը, որոնց դեպքում նախատեսված է հատուցման ստանդարտ ընթացակարգ, գտնվում են վնասի գնահատման փուլում»,- ասել է պատասխանատուն:

Доля «ИНГО-Армения» на рынке ОСАГО составляет около 20%
Ереван/Медиамакс/. Доля «ИНГО-Армения» на рынке ОСАГО в настоящее время составляет около 20%, сообщил сегодня ответственный актуарий страховой компании Айк Зайимцян.
Как сообщает Медиамакс, он сказал, что данный показатель изначально являлся для компании целевым, выразив мнение что удельный вес «ИНГО-Армения» на рынке ОСАГО не изменится после того, как страховые полисы приобретут все автовладельцы Армении.
По состоянию на 18 января в Армении застрахована ответственность 65% автовладельцев (около 260 тыс. транспортных средств)
Представитель страховой компании сообщил также, что на сегодняшний день «ИНГО-Армения» выплатила страховых компенсаций по ОСАГО на общую сумму в 4 млн.
«Все выплаченные компенцации не превышали 200 тыс. драмов и выдавались в упрощенном порядке. Те страховые случаи, для которых предусмотрена стандартная процедура компенсирования, находятся на стадии оценки ущерба», - сказал актуарий.