“Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանը” սկսել է փոխանցումներ իրականացնել չինական յուանով
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանը” սկսել է փոխանցումներ իրականացնել չինական յուանով առեւտրային գործարքների սպասարկման համար:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում, այսուհետ հայ գործարարները կարող են վճարումներ կատարել յուանով դեպի Չինաստանի մինչեւ 20 քաղաքներ եւ նահանգներ:
“Բանկի մասնագետների հետազոտությունները վկայում են այն մասին, որ Չինաստանը գլխավորում է այն երկրների ցանկը, որոնց հետ մեր հաճախորդները առեւտրային գործառնություններ են իրականացնում: Նոր ծառայության ներմուծումն ավելի հաջող կդարձնի այդ համագործակցությունը”, - նշել է բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:

«Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» начал осуществлять переводы в китайских юанях
Ереван/Медиамакс/. «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» начал осуществлять переводы в китайских юанях для обслуживания торговых операций.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, отныне армянские бизнесмены смогут осуществлять платежи в юанях в направлении до 20-и городов и провинций Китая.
«Исследования специалистов банков свидетельствуют о том, что Китай возглавляет список стран, с которыми наши клиенты осуществляют торговые операции. Внедрение новой услуги сделает это сотрудничество более успешным», - ометила генеральный исполнительный директор банка Астрид Клиффорд.