«Ամերիա»-ն միջոցներ է հավաքագրում քաղցկեղային հիվանդություններով տառապող երեխաների համար
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ամերիա» ընկերությունների խումբն այսօր Երեւանում կազմակերպել է երեխաների նկարների ցուցահանդես-վաճառք եւ աճուրդ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Ամերիա»-ի մամուլի ծառայությունում, միջոցառման ողջ հասույթը կփոխանցվի 13 երեխաների, որոնք ներկայումս գտնվում են բուժման ընթացքում եւ դրամական օգնության կարիք են զգում:
Ցուցահանդես-վաճառքի եւ աճուրդի համար նախատեսված աշխատանքները  տրամադրվել են Գեղագիտության ազգային կենտրոնի, Ֆրիտյոֆ Նանսենի անվան երեխաների խնամքի եւ պաշտպանության թիվ 2 գիշերօթիկ հաստատության, «ՍOՍ մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի, «Օրրան» բարեգործական կազմակերպության, «Զատիկ» մանկատան սաների կողմից:

«Америа» организует сбор средств для детей, страдающих раковыми и гематологическими заболеваниями
Ереван/Медиамакс/. Группа компаний «Америа» организует сегодня в Ереване выставку-продажу и аукцион картин, нарисованных детьми.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Америа», вся выручка от мероприятия будет перечислена 13 армянским детям, которые в настоящее время проходят лечение раковых и гематологических заболеваний и нуждаются в денежной поддержке.
Работы, предназначенные для выставки и аукциона, предоставлены Национальным центром эстетики, вечерней школой заботы и защиты детей им. Ф. Нансена, благотворительным фондом «СОС детские поселки», благотворительной организацией «Орран» и детским домом «Затик».