«Ամերիաբանկը» The Banker ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2010թ. տարվա լավագույն բանկ
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ամերիաբանկը» “The Banker” ամսագրի կողմից արժանացել է Հայաստանի 2010 թ. “Տարվա լավագույն բանկ” մրցանակին:
“Տարվա լավագույն բանկ” 11-րդ մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը կայացել է դեկտեմբերի 2–ին Լոնդոնում:
«Ամերիաբանկին» հաղթող ճանաչելու համար հաշվի են առնվել մի շարք  չափանիշներ` բանկի զարգացման տեմպերը, ծառայությունների լայն տեսականին, ակտիվների, շահույթի աճի տեմպերը, միջազգային կառույցներից գումարների ներգրավումը և բարեհաջող տեղաբաշխումը, ճկուն ռիսկային համակարգի շնորհիվ չաշխատող ակտիվների նվազագույն չափը, “Կասկադ” բանկի հետ բարեհաջող միացման գործընթացը, նորարարությունը,  բանկային գործում առաջադիմական մոտեցումները:

The Banker признал «Америабанк» лучшим банком года Армении
Ереван/Медиамакс/. «Америабанк» признан лучшим банком Армении 2010 года по версии журнала The Banker.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, торжественная церемония награждения «Лучший банк года» журнала The Banker прошла в Лондоне 2 декабря.
Как отметили организаторы конкурса, при выборе «Америабанка» в качестве лучшего банка Армении в 2010 году учитывался ряд критериев: темпы развития банка, широкий спектр услуг, привлечение $85 млн со стороны международных финансовых структур и их успешное размещение, минимальный размер неработающих активов, успешное слияние с «Каскад Банком», а также инновационность и прогрессивность банка.