«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ը երկարացրել է հիփոթեքային վարկավորման ժամկետները մինչեւ 35 տարի
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում, դեկտեմբերի 1-ից «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն» ավելացնում է հիփոթեքային վարկավորման ժամկետը մինչեւ 35 տարի ՀՀ տարածքում բնակարան կամ բնակելի տուն ձեռք բերելու համար` 30% ՀՀ դրամով սկզբնական կանխավճարով եւ 20% ԱՄՆ դոլարով: Բացի այդ, «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն» ավելացրել է նաեւ ԱՄՆ դոլարով տրամադրվող վարկի առավելագույն գումարը` հասցնելով այն 300 հազարի:
10-ից 35 տարի ժամկետով տրամադրվող հիփոթեքային վարկավորման տոկոսադրույքները կազմում են սկսած 12%-ից ՀՀ դրամով եւ սկսած 11%-ից  դոլարով: Բացի այդ, հեշտացվել է նաեւ հիփոթեքային վարկի տրամադրման հաստատման գործընթացը եւ պահանջվող փաստաթղթերի ցանկը:
«Նոր առաջարկը, նախեւառաջ, հասցեագրված է երիտասարդ հաճախորդներին, եւ հույս ունեմ, որ այն կունենա մեծ պահանջարկ: Անշարժ գույքի ներկայիս գների պայմաններում վարկավորման ժամկետի ավելացումը էապես կթեթեւացնի բնակարանի գնումը: Եվ, որպես հետեւանք, դա հնարավորություն կտա գնորդներին ձեռք բերել ավելի լավ որակի բնակարաններ` չկորցնելով ժամանակ հավելյալ գումար կուտակելու համար»,- հայտարարել է բանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Ա. Խաչատրյանը:

“Банк ВТБ (Армения)” предоставляет ипотечные кредиты сроком до 35 лет
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, с 1 декабря «Банк ВТБ (Армения)» увеличивает до 35 лет срок ипотечного кредитования на приобретение квартиры или жилого дома на территории Армении с минимальным первоначальным взносом 30% в драмах и 20% в долларах США. Кроме того, банк увеличил также максимальную сумму кредита в долларах до 300 тыс.
Процентные ставки при ипотечном кредитовании на срок от 10 до 35 лет составляют от 12% в драмах и от 11% в долларах. Кроме того, упрощен процесс утверждения предоставления ипотечного кредита и список необходимых документов.
«Новое предложение адресовано, прежде всего, молодым клиентам и, надеюсь, будет иметь большой спрос. В условиях нынешних цен на недвижимость увеличение сроков кредитования существенно облегчит покупку квартиры. И, как следствие, это даст возможность покупателям рассматривать и приобретать жилье лучшего качества, не теряя времени на дополнительные накопления»,- заявил директор Департамента развития розничного бизнеса банка А. Хачатрян.