«Ժառանգությունը» կփորձի հետաձգել ԱՊՊԱ-ն
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ժառանգություն» ընդդիմադիր խմբակցությունը այսօր շրջանառության մեջ է դրել «Պարտադիր ապահովագրության մասին» օրենքում լրացումների նախագիծը, որը նախատեսում է ավտոքաղաքացիական պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության /ԱՊՊԱ/ հետաձգում:
Ինչպես այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է խմբակցության ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը, ավտոապահովագրությունը հարվածում է բնակչության գրպանին եւ անհատների եկամուտների լրացուցիչ աղբյուր է:
Ընդդիմադիր կուսակցականն ասել է, որ ավտոմեքենան տրանսպորտային միջոց է, այլ ոչ թե հարստության աղբյուր, եւ «իշխանությունները պետք է գիտակցեն, որ եկամուտը պետք է գա իրական տնտեսությունից, այլ ոչ թե հասարակ քաղաքացիներից»:
Նրա խոսքերով, ԱՊՊԱ-ն կարեւոր սոցիալական խնդիր է, որը դժգոհություն է առաջացրել երկրի քաղաքացիների շրջանում, եւ «Ժառանգություն» խմբակցությունը կփորձի անցկացնել համապատասխան ուղղումներ:
«Ղեկավարությունը ժողովրդին հրահրում եւ խթանում է հեղափոխական քայլերի եւ չի պաշտպանում իր քաղաքացիների շահերը»,- նշել է Արմեն Մարտիրոսյանը:
Պատասխանելով Մեդիամաքս-ի հարցին` Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է, որ առաջին երկու ընթերցումներում խմբակցությունը դեմ է քվեարկել օրենքի ընդունմանը, սակայն երրորդ ընթերցման ընթացքում ձեռնպահ է մնացել` «հույս ունենալով, որ ԱՊՊԱ-ն կանցկացվի բնակչության շահերը հաշվի առնելով, այլ ոչ թե սեփական շահի համար»:

«Наследие» попытается отменить ОСАГО
Ереван/Медиамакс/. Оппозиционная фракция “Наследие” вводит сегодня в  обращение проект поправок в закон  “Об обязательном страховании”, предусматривающих отмену обязательного страхования автогражданской ответственности (ОСАГО).
Как сообщил сегодня на пресс-конференции руководитель фракции Армен Мартиросян, автострахование бьет по карману населения и является дополнительным источником доходов отдельных лиц.
Оппозиционный парламентарий сказал, что автомобиль - транспортное средство, а не источник богатства, и “власти должны осознать, что доход должен приходить от реальной экономики, а не от обычных граждан”.
По его словам, ОСАГО - важный социальный вопрос, который вызвал недовольство среди граждан страны, и фракция “Наследие” попытается провести соответствующие поправки.
“Руководство подталкивает и стимулирует народ на революционные шаги и не защищает интересы своих граждан”,- отметил Армен Мартиросян.
Отвечая на вопрос Медиамакс, Армен Мартиросян сказал, что в первых двух чтениях фракция проголосовала против принятия закона, однако в третьем чтении воздержалась, “с надеждой, что ОСАГО будет проводиться с учетом интересов населения, а не для собственной выгоды”.