«Արցախ ՀԷԿ»-ի նոր թողարկումը կկազմի 1 մլրդ 554 մլն դրամ
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Կենտրոնական բանկը /ԿԲ/ գրանցել է «Արցախ ՀԷԿ» ԲԲԸ երկրորդ տեղաբաշխման բաժնետոմսերի ազդագիրը, որի համաձայն, առաջարկվում է անցկացնել 1.554 մլրդ դրամի 1.4 մլն հասարակ անվանական բաժնետոմսերի տեղաբաշխում` յուրաքանչյուրը 1110 դրամ արժեքով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Արմսվիսբանկում» (տեղաբաշխման շուկա ստեղծողը), բաժնետոմսերի տեղաբաշխումն իրականացվելու է բաժնետերերի կողմից բաժնետոմսերի ձեռք բերման նախապատվության իրավունքի կիրառմամբ, որի համաձայն, ծանուցումները կարող են ուղարկվել մինչեւ այս տարվա դեկտեմբերի 1-ը, իսկ նախապատվության իրավունքի կիրառման շրջանակում չտեղաբաշխված բաժնետոմսերը ենթակա են տեղաբաշխման ազատ բաժանորդագրության միջոցով, որը կսկսվի դեկտեմբերի 2-ին եւ կտեւի մինչեւ դեկտեմբերի 22-ը:
Տեղաբաշխման ազդագիրը կարելի է ձեռք բերել «Արցախ ՀԷԿ»-ի եւ «Արմսվիսբանկի» գրասենյակներում, ինչպես նաեւ www.artsakhhpp.com եւ www.armswissbank.am ինտերնետային կայքերից:
«Արցախ ՀԷԿ»-ի բաժնետոմսերի առաջին հրապարակային տեղաբաշխումը իրականացվել էր 2009թ. գարնանը: Թողարկման 3,45 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալից տեղաբաշխվել էր 905,14 մլն:

Сумма нового размещения «Арцах ГЭС» составит 1 мрлд 554 млн драмов
Ереван/Медиамакс/. Центральный банк (ЦБ) Армении зарегистрировал проспект второго размещения акций ОАО «Арцах ГЭС», согласно которому предлагается провести размещение 1.4 млн штук простых именных акций на сумму 1.554 млрд драмов по цене 1.110 драмов за акцию.
Как сообщили Медиамакс в «Армсвисбанке» (андеррайтер размещения), размещение акций состоится с применением права акционеров на льготную подписку, извещения о которой принимаются до 1 декабря текущего года; акции, неразмещенные в результате льготной подписки, подлежат размещению посредством свободной подписки, которая продлится со 2-го по 22-е декабря.
Проспект размещения можно приобрести в офисах «Арцах ГЭС» и «Армсвисбанка», а также загрузить с вебсайтов  www.artsakhhpp.com и www.armswissbank.am.
Первое публичное размещение акций «Арцах ГЭС» состоялось весной 2009 года. Из общего объема эмиссии в 3,45 млрд драмов было размещено 905,14 млн.