«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը» սկսել է ուսանողներից ընդունել անվանական կրթաթոշակների հայտեր
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը» սկսել է հայաստանյան բուհերի ուսանողներից ընդունել անվանական միանվագ կրթաթոշակներ ստանալու հայտեր:
Հայտերի ընդունումը կշարունակվի մինչեւ նոյեմբերի 15-ը եւ անցկացվում է «Երկրի մասշտաբով` յուրաքանչյուր ուսանողի օգտին» ակցիայի շրջանակներում, Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում:
Հայցորդները կընտրվեն հետեւյալ չափանիշներով կառուցված միավորային գնահատման համակարգի հիման վրա` ակադեմիական առաջադիմություն, հասարակական ակտիվություն, սոցիալական կարգավիճակ: Կընտրվի ընդամենը 20 կրթաթոշակառու:
Մրցույթին կարող են մասնակցել V կուրսի, բակալավրիատի II-IV կուրսերի ուսանողները, մագիստրանտները, ասպիրանտները եւ հայցորդները: Բուհի կարգավիճակը (պետական/ոչ պետական), ինչպես նաեւ մրցույթի մասնակիցների քաղաքացիությունը նշանակություն չունեն:
Կրթաթոշակների ծավալը կազմում է 40 000-ից մինչեւ 400 000 դրամ:
Ընտրված թեկնածուների ցանկը կհրապարակվի 2010թ. դեկտեմբերի 15-ին բանկի կայքում, իսկ կրթաթոշակառուները կհրավիրվեն կրթաթոշակների հանձնման պաշտոնական արարողությանը:

«Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» начал прием заявлений от студентов на получение именных стипендий
Ереван/Медиамакс/. «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» начал прием заявлений от студентов армянских вузов на получение именных единовременных стипендий.
Прием заявок продлится до 15 ноября и проводится в рамках акции «В масштабах страны, в интересах каждого студента», сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка.
Соискатели будут отбираться на основе скоринговой системы, созданной по следующим критериям: академическая успеваемость, общественная активность, социальный статус.
Всего будет выбрано 20 стипендиатов.
В конкурсе могут участвовать студенты V курса, II-IV курсов бакалавриата, магистранты, аспиранты и соискатели. Статус вуза (государственный/негосударственный), а также гражданство участников конкурса значения не имеют.
Размер стипендий составляет от 40 000 до 400 000 тысяч драмов.
Список выбранных кандидатов будет опубликован 15 декабря 2010 года на сайте банка, а стипендиаты будут приглашены на официальную церемонию вручения стипендий.