Շուրջ 1500 երեխաներ դարձել են HSBC խմբի «Future First» ծրագրի շահառուներ
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանի անապահով համայնքների շուրջ 1500 երեխաներ դարձել են HSBC Կրթական հիմնադրամի 2007թ.-ից իրականացվող «Future First» ծրագրի շահառուներ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» մարքեթինգի բաժնում, ծրագրի շրջանակներում ընդհանուր առմամբ 55 մլն դրամ է ուղղվել տեղական հասարակական կազմակերպությունների միջոցով կրթական ծրագրերի իրականացմանը:
Հայաստանում դրամաշնորհային ծրագրի հաղթողներ են դարձել 4 հասարակական կազմակերպություններ` «Լիարժեք Կյանք» եւ «Ապագան քոնն է» (2010 թ.), «Հայաստանի Մանուկներ Բարեգործական Հիմնադրամ» (2009 թ.) եւ «Հայաստանի Պատանեկան Նվաճումներ» (2008 թ.):
«Հպարտ եմ, որ HSBC-ն Հայաստանում նման հեռանկարային եւ երկարաժամկետ ծրագրեր է իրականացնում` ստեղծելով ինքնազարգացման եւ կրթություն ստանալու հնարավորություններ անուշադրության մատնված, անապահով համայնքների երեխաների համար»,- ասել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի» գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:

Около 1500 детей из Армении стали участниками программы Future First фонда группы HSBC
Ереван/Медиамакс/. Около 1500 детей из необеспеченных общин Армении стали участниками программы Международного образовательного фонда Группы HSBC «Future First», реализуемой с 2007 года.
Как сообщили Медиамакс в отделе маркетинга «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения», в рамках программы на реализацию образовательных программ в Армении через местные общественные организации было направлено 55 млн драмов.
Победителями грантовой программы в Армении стали 4 общественные организации «Полноценная Жизнь», «Будущее за тобой» (2010 г.),  «Благотворительный фонд дети Армении» (2009 г.) и «Юношеские достижения Армении» (2008 г.).
«Я горжусь тем, что HSBC реализует в Армении перспективные и долгосрочные программы, которые предоствляют условия для  развития и получения образования детям из необеспеченных общин, обделенных вниманием», - подчеркнула главный исполнительный директор  «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» Астрид Клиффорд.