ՀՀ ԿԲ ղեկավարը կմասնակցի ԱՄՀ եւ ՀԲ տարեկան ժողովին
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Կենտրոնական բանկի /ԿԲ/ նախագահ Արթուր Ջավադյանը  հոկտեմբերի 8-10-ը կմասնակցի Վաշինգտոնում կազմակերպվող Արժույթի միջազգային հիմնադրամի /ԱՄՀ/ եւ Համաշխարհային բանկի /ՀԲ/ խմբի կառավարիչների խորհուրդների 2010 թ. տարեկան ժողովին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ ԿԲ մամուլի ծառայությունում, Արթուր Ջավադյանը կմասնակցի ԱՄՀ եւ ՀԲ Կառավարիչների խորհուրդների տարեկան հանդիպումների պլենար նիստերին, ինչպես նաեւ ԱՄՀ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
Վաշինգտոն այցի շրջանակներում Արթուր Ջավադյանը հանդիպումներ կունենա ՀԲ եւ ԱՄՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ինչպես նաեւ մի շարք երկրների ԿԲ ղեկավարների հետ:

Глава ЦБ Армении примет участие в годовом собрании МВФ и ВБ
Ереван/Медиамакс/. Председатель Центрального банка (ЦБ) Армении Артур Джавадян 8-10 октября примет участие в годовом собрании управляющих советов Международного валютного фонда (МВФ) и Всемирного банка (ВБ) в Вашингтоне.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ЦБ Армении, Артур Джавадян примет участие в пленарных заседаниях советов ВБ и МВФ, а также во встрече глав ЦБ стран  Голландской подгруппы.
В рамках визита в Вашингтон Артур Джавадян проведет встречи с высокопоставленными должностными лицами ВБ и МВФ, а также с главами ЦБ ряда стран.