Ֆրանսիական Egis Bceom International-ը հաղթել է «Հյուսիս-Հարավ» ծրագրի խորհրդատվական ծառայությունների գնման մրցույթում
06.10.2010 | 12:49 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ֆրանսիական Egis Bceom International ընկերությունը խորհրդատվական ծառայություններ կմատուցի «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման հարցում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամուլի ծառայությունում, ֆրանսիական ընկերությունն ընտրվել է միջազգային մրցույթի արդյունքում:
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը նախարարությանն առընթեր խորհրդատվական մարմնի նիստում նշել է, որ սեպտեմբերի 18-ին հայտարարվել էր Երեւան-Աշտարակ 11,7 կմ երկարությամբ ճանապարհային հատվածի վերակառուցման աշխատանքների ձեռքբերման մրցույթը:
Ծրագրի իրականացման կազմակերպության ղեկավար Ֆելիքս Փիրումյանի խոսքերով, շինարարական կազմակերպության ընտրության համար հաշվի են առնվելու մի շարք կարեւոր պայմաններ, այդ թվում` Ասիական զարգացման բանկի կողմից առաջարկված 6 տարվա ընթացքում առնվազն 3 պայմանագրի մասնակցության հաջողված փորձի /$20 մլն արժողությամբ/ չափանիշները, ինչպես նաեւ կազմակերպության միջին տարեկան շրջանառությունը պետք է կազմի $20 մլն: Ֆելիքս Փիրումյանն ընդգծել է, որ Երեւան-Աշտարակ 11,7 կմ ճանապարհի 5,6 կմ-ը նախատեսվում է վերակառուցել բետոնե, իսկ մնացածը` ասֆալտե ծածկով:
Նիստի ընթացքում մասնակիցները քննարկել են նաեւ կիրառվելիք շինանյութերի որակը եւ չափանիշները, ճանապարհահատվածների ընտրությունը, ծածկը եւ այլ հարցեր:

Французская Egis Bceom International выиграла тендер на оказание консультаций в ходе реализации программы «Север-Юг»
06.10.2010 | 12:49 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван/Медиамакс/. Французская компания Egis Bceom International окажет консультационные услуги в вопросе реализации инвестиционной программы дорожного коридора «Север-Юг».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе министерства транспорта и связи Армении, французская компания была выбрана в результате международного тендера.
Министр транспорта и связи Манук Варданян заявил на заседании консультационного органа при министерстве, что 18 сентября был объявлен также тендер на приобретение строительных работ на дорожном отрезке в 11,7 км автомагистрали Ереван-Аштарак.
По словам руководителя программы Феликса Пирумяна, при выборе строительной компании будет учитываться ряд важных условий, в частности, требования Азиатского банка развития о том, чтобы победитель тендера имел удачное участие как минимум в трех программах в течение последних 6 лет на сумму $20 млн., а средний годовой оборот данной компании также должен составлять как минимум $20 млн. Феликс Пирумян подчеркнул, что 5,6 км дороги Ереван-Аштарак в 11,7 км. планируется покрыть бетоном, а остальной отрезок - асфальтом.
В ходе заседания участники обсудили также качество и параметры строительства, выбор дорожных отрезков, покрытие и другие организационные вопросы.