«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը» իջեցրել է վարկերի տոկոսադրույքները
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի Խումբը» հայտարարել է բոլոր տեսակի վարկային ապրանքատեսակների տոկոսադրույքները նվազեցնելու մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են բանկի մամուլի ծառայությունում, այսուհետ հիփոթեքային վարկերի տարեկան տոկոսադրույքը կազմելու է 14% հայկական դրամով վարկերի համար եւ 12%` դոլարով վարկերի համար: Անշարժ գույքի վերանորոգման վարկերը հատկացվելու են տարեկան 15% տոկոսադրույքով դրամով վարկերի համար եւ 13% տոկոսադրույքով` դոլարով վարկերի համար:
Նվազեցվել են նաեւ իրավաբանական անձանց վարկավորման ծրագրերի տոկոսադրույքները: Նոր սակագների համաձայն, խոշոր բիզնեսի վարկավորման տոկոսադրույքը սկսվում է տարեկան 10%-ից:
2010թ. օգոստոսի 31-ի դրությամբ բանկերի տրամադրած վարկերի ընդհանուր ծավալը կազմել է 39 մլրդ 317 մլն 729 հազար դրամ, որոնցից 28 մլրդ 978 մլն 881 հազարը իրավաբանական անձանց վարկերն են, իսկ 10 մլրդ 338 մլն 848 հազարը` ֆիզիկական անձանց:

«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» снизил кредитные ставки
Ереван/Медиамакс/. «Арэксимбанк - группа Газпромбанка» объявил о снижении процентных ставок по всем видам кредитных продуктов.
Как сообщили  Медиамакс в пресс-службе банка, отныне годовая процентная ставка по ипотечным кредитам составляет от 14% в армянских драмах и 12% в долларах. Кредиты на ремонт недвижимости будут выдаваться по ставке 15% в драмах и 13% в долларах.
Снизились также процентные ставки по программам кредитования юридических лиц. Согласно новым тарифам, процентная ставка по кредитованию крупного бизнеса начинается с 10% годовых.
По состоянию на 31 августа 2010 года общий объем выданных банком кредитов составил 39 млрд. 317 млн. 729 тыс. драмов, из которых 28 млрд. 978 млн. 881 тыс. - кредиты юридическим лицам, а 10 млрд. 338 млн. 848 тыс. - физическим лицам.