“Առէկսիմբանկ–Գազպրոմբանկի Խումբ”–ը տրամադրել է օնլայն պատվիրված հոբելյանական պլաստիկ քարտը
Երեւան/Մեդիամաքս/. “Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի Խումբ”-ը բանկի ինտերնետային կայքի միջոցով պատվիրված 100-րդ պլաստիկ քարտն է տրամադրել:
Ինչպես այսօր նշել են բանկի մամուլի ծառայությունում, 2010 թ-ի մայիսի վերջին “Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի Խումբ”-ը հայկական բանկերից առաջինն է   գործարկել օնլայն ռեժիմով VISA եւ MasterCard միջազգային պլաստիկ քարտերի պատվերի ծառայությունը:
“Առեքսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը” հանդիսանում է VISA International եւ MasterCard International միջազգային վճարային համակարգերի սկզբունքային անդամ, ինչպես նաեւ հայկական ArCa վճարային համակարգի անդամ` սպասարկող բանկի կարգավիճակով: Սեպտեմբերի 9-ի դրությամբ բանկը թողարկել է նշված համակարգերի ավելի քան 60 հազ. պլաստիկ քարտեր:

«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» выдал юбилейную пластиковую карту, заказанную on-line
Ереван/Медиамакс/. «Арэкисмбанк-группа Газпромбанка» выдал сотую пластиковую карту, заказанную посредством сайта банка.
Как отметили сегодня в пресс-службе банка, в конце мая 2010 года «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» первым среди армянских банков внедрил услугу по заказу международных пластиковых карт VISA и MasterCard в режиме on-line.
«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» является принципиальным членом международных платежных систем VISA International и MasterCard International, а также членом локальной платежной системы ArCa со статусом обслуживающего банка. На 08.09.10 банк выпустил более 60 000 пластиковых карт этих систем.