Unistream-ը ստացել է ԵՄ երկրներում փոխանցումների միասնական արտոնագիր
Երեւան/Մեդիամաքս/. Unistream դրամական փոխանցումների համակարգը ստացել է միասնական արտոնագիր Եվրոպական Միության երկրներում փոխանցումներ իրականացնելու համար:
Այդ մասին «Վեդոմոստի» թերթի հետ հարցազրույցում ասել է «Յունիստրիմ» բանկի տնօրենների խորհրդի նախագահ Գագիկ Զաքարյանը: «Յունիստրիմի» հետ փոխկապակցված Unistream Germany ընկերությանն արտոնագիր է տրամադրել Գերմանիայի ֆինանսական կարգավորիչը:
«Արտոնագրի ստացումը նշանակում է, որ ընկերությունը կարող է բիզնեսը զարգացնել Գերմանիայի, իսկ հետագայում նաեւ Եվրամիության այլ տարածքներում` այդ երկրների կարգավորիչների թույլտվությամբ: Դրանք ստանալն ավելի հեշտ կլինի, քանի որ ԵՄ օրենսդրության համաձայն, Unistream-ի ստացած արտոնագիրը համաեվրոպական է»,- ասել է Գագիկ Զաքարյանը:
Unistream-ն արդեն գործում է Եվրոպայում. ընկերությունը վաճառակետեր ունի Մեծ Բրիտանիայում, Կիպրոսում, Հունաստանում եւ Գերմանիայում:

Unistream получила единую лицензию на проведение переводов в странах ЕС
Ереван/Медиамакс/. Система денежных переводов Unistream получила единую лицензию на проведение переводов в странах Европейского союза.
Об этом газете «Ведомости» сказал председатель совета директоров банка «Юнистрим» Гагик Закарян. Лицензию аффилированной с «Юнистримом» компании Unistream Germany выдал немецкий финансовый регулятор.
«Получение лицензии означает, что компания сможет развивать бизнес на территории Германии, а в дальнейшем - на остальной территории Евросоюза по разрешению регуляторов других стран. Получить их будет легче, поскольку по законодательству ЕС полученная Unistream лицензия - общеевропейская», - сказал Гагик Закарян.
Unistream уже работает в Европе: точки продаж компании есть в Великобритании, на Кипре, в Греции и Германии.