«Ամերիաբանկը» մրցանակ ստացավ «Կոմերցբանկից»
Երեւան /Մեդիամաքս/. Գերմանական «Կոմերցբանկը» «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ին շնորհեց միջազգային գործարքների իրականացման «Որակի գերազանցության» մրցանակը:
Յուրաքանչյուր տարի «Կոմերցբանկն» այս մրցանակը  շնորհում է աշխարհի տարբեր երկրներում գտնվող իր լավագույն գործընկեր բանկերին:
Պարգեւատրման արարողությունը տեղի ունեցավ «Ամերիաբանկի» գլխամասում հուլիսի 27-ին:
«Ամերիաբանկը», համագործակցելով թղթակից բանկերի հետ, բոլոր միջազգային փոխանցումները իրականացնում է STP (Straight Through Processing)` փոխանցումների տվյալների ուղղակի եւ անընդհատ մշակման միջոցով. բոլոր փոխանցումները կատարվում են ավտոմատ կերպով` բացառելով մարդկային միջամտության գործոնը:
STP-ի օգտագործման մակարդակը որոշելու համար օգտագործվում է հատուկ STP ցուցանիշ, որը ցույց է տալիս ավտոմատ կերպով մշակվող տվյալների  հարաբերակցությունը մուտքագրված տվյալների ընդհանուր ծավալին: 2009թ.-ի ընթացքում Ամերիաբանկի` հաճախորդների համար կատարված միջազգային փոխանցումների STP ցուցանիշը կազմել է 99.59%:

«Америабанк» получил награду от немецкого Commerzbank
Ереван /Медиамакс/. Немецкий Commerzbank присвоил «Америабанку» награду за отличное качество реализации международных расчетов (STP Award 2010 Excellent Quality).
Commerzbank вручает данную награду ежегодно своим лучшим партнерам в различных странах.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Америабанка», церемония награждения состоялась 27-го июля в головном офисе банка в Ереване.
«Америабанк», сотрудничая с банками-корреспондентами, реализует все международные переводы посредством прямой и непрерывной обработки данных (Straight Through Processing, STP): все переводы автоматизированы, исключая фактор человеческого вмешательства.
Для определения уровня применения STP используется особый показатель, показывающий соотношение автоматически обрабатываемых данных и общего объема введенных данных. В течение 2009-го года показатель STP Америабанка по части международных переводов, совершенных для своих клиентов, составил 99,59%.