«Ֆինանսաբանկային Քոլեջ»-ը կազմակերպում է դասընթացներ բանկերի միջին օղակի ղեկավարների համար
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Ֆինանսաբանկային Քոլեջ» հիմնադրամը գործարկել է «Միասնական զարգացում. մրցակցությունից դեպի համագործակցություն» խորագրով նոր ծրագիրը:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են հիմնադրամում, ծրագիրը նախատեսում է վարպետության կարճաժամկետ դասընթացների շարք (Master Class Trainings), որոնք կանցկացվեն ՀՀ բանկային համակարգի ղեկավարության կողմից:
«Կորպորատիվ կառավարումը եւ արժեքները բանկային համակարգում» թեմայով առաջին վարպետության դասընթացը վարել է Հայաստանի բանկերի միության նախագահ Արարատ Ղուկասյանը:
Ծրագրի հիմնական նպատակն է նպաստել ՀՀ բանկային համակարգի միջին օղակի ղեկավարների եւ առաջատար մասնագետների կառավարման գիտելիքների ու մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը եւ նախապատրաստել նրանց որպես ապագա ղեկավարներ:

ФБК организует цикл тренингов для руководителей среднего звена банковской системы Армении
Ереван /Медиамакс/. Фонд «Финансово-банковский колледж» (ФБК) начал новую программу «Совместное развитие: от конкуренции к сотрудничеству».
Как сообщили сегодня Медиамакс в ФБК, программа предусматривает проведение цикла краткосрочных учебных курсов - Master Class Trainings, которые будут проводится представителями руководящего состава банковской системы страны.
Первый мастер-класс был был проведен председатеделем Союза банков Армении Араратом Гукасяном на тему «Корпоративное управление и ценности в банковской системе».
Основной целью новой программы является содействие руководителям среднего звена и ведущим специалистам банковской системы Армении в повышении знаний в области управления, развитии профессиональных навыков и подготовке их в качестве будущих руководителей.