Հայաստանը վերսկսում է օդային հաղորդակցությունը Եվրոպայի հետ
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Արմավիա»-ն կվերսկսի չվերթները դեպի Ամստերդամի եւ Ցյուրիխի օդանավակայաններ, որոնք դադարեցվել էին ապրիլի 15-ին:
«Արմավիա»-ի Երեւան-Ցյուրիխ եւ Երեւան-Ամստերդամ չվերթները կկայանան, համապատասխանաբար, ապրիլի 22-ին եւ ապրիլի 25-ին: Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել է ավիաընկերության մամուլի քարտուղար Նանա Ավետիսովան, այդ չվերթները կանոնավոր են, եւ արտահերթ չվերթների սուր անհրաժեշտություն չկա:
British Midland International ավիաընկերության երեւանյան ներկայացուցչության PR-մենեջեր Էրիկ Գյոզալյանը հայտնել է, որ ապրիլի 15-ից հետաձգվել է Երեւան-Լոնդոն 2 չվերթ, նույնքան էլ` հակառակ ուղղությամբ: «Երեւանի եւ բրիտանական մայրաքաղաքի միջեւ օդային հաղորդակցությունը նախատեսվում է վերսկսել այսօր երեկոյան, սակայն նոր հետաձգումները բացառված չեն»,- ասել է նա:
«Չեխական ավիաուղիներ»-ի երեւանյան ներկայացուցչությունում հայտնել են, որ ավիաընկերությունը մտադիր է Երեւանից դեպի Պրահա չվերթները վերսկսել վաղվանից: Ապրիլի 15-ից սկսած` հետաձգվել է Երեւան-Պրահա 2 չվերթ, նույնքան էլ` հակառակ ուղղությամբ:
Austrian Airlines-ի մարքեթինգի մենեջեր Տաթեւ Սամվելյանը Մեդիամաքս-ին հայտնել է Երեւանի եւ Վիենայի միջեւ օդային հաղորդակցության վերսկսման մասին: «Երեւան-Վիենա այսօրվա չվերթն արդեն կատարված է, ավելի վաղ չէին կայացել 3 չվերթներ` ապրիլի 17-ին, 18-ին եւ 19-ին»,- ասել է Austrian Airlines-ի ներկայացուցիչը:

Армения возобновляет авиасообщение с Западной Европой
Ереван/Медиамакс/. «Армавиа» начнет выполнять полеты в аэропорта Амстердама и Цюриха, прерванные с 15 апреля.
Рейсы «Армавии» Ереван-Цюрих и Ереван-Амстердам состоятся, соответственно, 22-го и 25-го апреля. Как сообщила Медиамакс пресс-секретарь авиакомпании Нана Аветисова, данные рейсы являются регулярными и острой необходимости во внеочередных рейсах нет.
PR-менеджер ереванского представительства авиакомпании British Midland International (bmi) Эрик Гезалян сообщил, что с 15-го апреля было отменено 2 рейса Ереван-Лондон и 2 рейса в обратном направлении. «Авиасообщение между Ереваном и британской столицей планируется возобновить сегодня вечером, при этом не исключены новые задержки», - сказал он.
В ереванском представительстве «Чешских авиалиний» сообщили, что авиакомпания намерена возобновить рейсы из Еревана в Прагу с завтрашнего дня. Начиная с 15-го апреля было отменено 2 рейса Ереван-Прага и 2 рейса в обратном направлении.
Менеджер по маркетингу Austrian Airlines Татев Самвелян сообщила Медиамакс о возобновлении авиасообщения между Ереваном и Веной. «Сегодняшний рейс Ереван-Вена уже выполнен, ранее рейсы аннулировались трижды: 17, 18 и 19 апреля», - сказала представитель Austrian Airlines.