«Ինեկոբանկը» ՎԶԵԲ-ի կողմից ճանաչվել է «2009թ.-ի ամենաակտիվ թողարկող բանկը Հայաստանում»
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Ինեկոբանկը» Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) կողմից առևտրի ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում ճանաչվել է «2009թ.-ի ամենաակտիվ թողարկող բանկը Հայաստանում»:
Մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունենալու սույն թվականի մայիսի 15-ին Խորվատիայում`ՎԶԵԲ-ի բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովի ժամանակ, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնեցին «Ինեկոբանկի» մամլո ծառայությունում:
«Ինեկոբանկը» առևտրի վարկավորում իրականացնում է սկսած 2005 թ.-ից և առևտրի ֆինանսավորման գործիքներից իր հաճախորդներին է առաջարկում փաստաթղթային ակրեդիտիվներ, երաշխիքներ և առևտրի ֆինանսավորման վարկեր:
2007թ. «Ինեկոբանկը» ՎԶԵԲ-ի կողմից ճանաչվեց առևտրի ֆինանսավորման լավագույն բանկը Հայաստանում:
«Կարծում եմ, “Ինեկոբանկի” հաջողությունը պայմանավորված է ճկուն քաղաքականությամբ: Առեւտրի ֆինանսավորման գործիքներ տրամադրելիս բանկը փորձում է առավելագույնս բավարարել հաճախորդի պահանջները` իրականացնելով այսպես կոչված “Structure Finance”, - ասել է “Ինեկոբանկի” վարկային ծառայության ղեկավարի տեղակալ Վաղինակ Խաչատրյանը:
2009թ. ընթացքում բանկը առեւտրի ֆինանսավորման համար տրամադրել է մոտ 4 մլն ԱՄՆ դոլար, որից 1.5 մլն-ը` ՎԶԵԲ-ի հաստատմամբ:

ЕБРР признал «Инекобанк» «самым активным банком-эмитентом Армении в 2009 году»
Ереван/Медиамакс/. Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР) признал «Инекобанк» «самым активным банком-эмитентом Армении в 2009 году» в рамках программы финансирования торговли.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «Инекобанка», награждение банка состоится 15 мая в Хорватии на годовом собрании акционеров ЕБРР.
«Инекобанк» финансирует торговлю с 2005 года и из инструментов финансирования торговли предлагает клиентам документарные аккредитивы, гарантии и кредиты.
В 2007 году банк был признан Евробанком лучшим в Армении по финансировании торговли.
«Думаю, что успех «Инекобанка» обусловлен нашей гибкой политикой. Предоставляя инструменты финансирования торговли, банк пытается  максимально удовлетворить требования клиентов, осуществляя так называемое «структурированное финансирование», - сказал заместитель начальника кредитной службы «Инекобанка» Вагинак Хачатрян.
В 2009 году «Инекобанк» выделил на финансирование торговли около $4 млн, $1,5 из которых - по программе ЕБРР.