«Յունիբանկը» կավելացնի կանոնադրական կապիտալը 2,8 մլրդ դրամով
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Յունիբանկի» բաժնետերերը որոշում են կայացրել բանկի կանոնադրական կապիտալը 2,8 մլրդ դրամով ավելացնելու մասին:
Համալրումից հետո այն կկազմի  11,4 մլրդ դրամ:
«Կանոնադրական կապիտալի ավելացումը համապատասխանում է բանկի զարգացման ռազմավարությանը` ուղղված գործունեության ծավալների մեծացմանն ինչպես մանրածախ, այնպես էլ` կորպորատիվ ոլորտներում», - այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին «Յունիբանկում»:
Կապիտալի համալրումն անհրաժեշտ է «Յունիբանկին» գործունեության հետագա ընդլայնման եւ 35 տոկոսով վարկային ներդրումների ծավալների ավելացնելու նպատակով: 2010թ. բանկը նախատեսում է վարկային պորտֆելը հասցնել 90 մլրդ դրամի:
Այս տարվա մարտի 1-ի դրությամբ բանկի ընդհանուր ակտիվները կազմել են 108 մլրդ դրամ` գերազանցելով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը 46 տոկոսով:

“Юнибанк” увеличит уставный капитал на 2,8 млрд драмов
Ереван /Медиамакс/. Акционеры «Юнибанка» приняли решение об увеличении уставного капитала банка на 2,8 млрд драмов.
После пополнения уставный капитал банка будет составлять 11,4 млрд драмов.
«Увеличение уставного капитала полностью соответствует стратегии развития «Юнибанка», направленной на увеличение объемов бизнеса как в розничной сфере, так и в корпоративном направлении», - сказали сегодня Медиамакс в пресс-службе банка.
Пополнение капитала необходимо «Юнибанку» для дальнейшего роста бизнеса и реализации планов по увеличению  кредитного портфеля более чем на 35%. К концу 2010 года планируется довести объем кредитных вложений банка до 90 млрд драмов.
Общие активы «Юнибанка» на 1 марта этого года составили порядка 108 млрд драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 46%.