«Արցախբանկը» պատրաստվում է միանալ «Երիտասարդ ընտանիքին` մատչելի բնակարան» ծրագրին
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Արցախբանկը» հայտարարել է, որ պատրաստվում է միանալ «Երիտասարդ ընտանիքին` մատչելի բնակարան» պետական նպատակային ծրագրին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են «Արցախբանկի» մամուլի ծառայությունում, հիփոթեքային վարկերը տրամադրվելու են երիտասարդ ընտանիքներին` Երեւան քաղաքի բազմաբնակարան շենքերում բնակարաններ ձեռք բերելու նպատակով:
Ծրագրին կարող են մասնակցել այն երիտասարդ ընտանիքները, որտեղ ամուսինների գումարային տարիքը չի գերազանցում 60-ը:
Հիփոթեքային վարկը տրամադրվելու է առավելագույնը 10 տարի մարման ժամկետով, տարեկան 10.5% տոկոսադրույքով, որից 2%-ը կսուբսիդավորի պետությունը: Ծրագրի շրջանակներում ձեռք բերվող բնակարանի առավելագույն գինը կազմում է 16 մլն դրամ, կանխավճարը` սկսած բնակարանի արժեքի 30%-ից:

«Арцахбанк» готовится присоединиться к программе «Доступная квартира молодым семьям»
Ереван/Медиамакс/. «Арцахбанк» объявил о том, что готовится присоединиться к государственной целевой программе «Доступная квартира молодым семьям».
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «Арцахбанка», ипотечные кредиты будут выдаваться молодым семьям с целью приобретения жилья в многоквартирных зданиях Еревана.
В программе могут принять участие молодые семьи, совокупный возраст которых не превышает 60 лет.
Максимальный срок ипотечных кредитов составит 10 лет, годовая ставка 10.5 %, из которых 2 % будут субсидироваться со стороны государства. Максимальная цена квартиры, приобретаемой в рамках программы, составит 16 млн драмов, предоплата -начиная от 30 % стоимости квартиры.